Падіння Іл-76 у Росії: у Зеленського зробили заяву
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 3700
Колишні полонені мають серйозні сумніви щодо версії росіян
В Офісі президента України зробили заяву щодо падіння Іл-76 у РФ. Там сказали, що влада скоро виступить з офіційним коментарем.
Про це повідомив радник голови ОП Михайло Подоляк у розмові з Reuters. За його словами, коментарі офіційного Києва з приводу ІЛ-76 надійдуть трохи згодом.
"Потрібен час для уточнення всіх даних", — пояснив він.
Водночас, варто зазначити, що колишній український військовополонений Макс Колесников засумнівався, що 65 полонених українців нібито летіли у супроводі трьох конвоїрів (як стверджує Росія, заявляючи, що літак збили ЗСУ). Він каже, що це малоймовірно, судячи зі свого особистого досвіду.
Катастрофа Іл-76: що відомо
- Вранці 24 січня в мережі з’явилися повідомлення, що в Бєлгородській області РФ зазнав аварії російський військово-транспортний літак Іл-76. У мережі одразу почали розповсюдити фото та відео з місця подій, а джерела УП у Збройних силах сказали, що літак перевозив ракети С-300, якими росіяни обстрілюють Харківську область.
- При цьому у Міноборони України не можуть підтвердити, що літак збили українські Сили оборони, оскільки "ще з’ясовують інформацію", повідомляє "Суспільне".
- Міноборони РФ заявило, що на борту Іл-76 нібито перебували 65 полонених військовослужбовців ЗСУ, які перевозилися до Бєлгородської області для обміну, 6 членів екіпажу літака та троє супроводжуючих.
- В українській розвідці повідомили "Телеграфу", що поки не можуть розголошувати подробиці інциденту із збитим літаком Іл-76 у Бєлгородській області. Зокрема і про те, чи збили його ЗСУ та чи були на борту українські військовополонені.
- Також трохи пізніше у ГУР підтвердили, що справді 24 січня мав відбутися обмін полоненими між Росією та Україною. Але він зараз не відбувається.
- При цьому в Україні офіційно поки що не підтвердили і не спростували, що наші полонені були на борту літака, як це стверджують росіяни. У координаційному штабі заявили, що зараз збирають та аналізують всю необхідну інформацію. І закликають утриматися від розповсюдження неперевіреної інформації. Там також нагадали, що ворог зараз активно здійснює інформаційні спецоперації, спрямовані проти України, які мають на меті дестабілізацію українського суспільства.
- Росіяни ж продовжують розганяти свою версію про нібито загибель полонених, підкріплюючи "доказами", які насправді виявляються брехнею. Так, наприклад, пропагандистка Симоньян опублікувала "список полонених, які перебували на борту". Але вже через короткий проміжок часу аналітики встановили, що деяких з цього списку обміняли ще на початку місяця.
- Також аналітики знайшли цікаву зачіпку у заявах путінців. Справа в тому, що країна-агресор вже давно намагалася припинити обміни полоненими і навіть не подавала на обмін своїх кадрових солдатів та офіцерів армії РФ. А після інциденту у Путіна практично миттєво заявили, що через катастрофу транспортника більше не проводитимуть обміни. Це наштовхнуло їх на думку, що росіяни були підготовлені до цієї події, на що вказує попередній етап медійної підготовки транслювати заплановані меседжі.
- Крім цього в мережі продовжують знаходити все більше нестиковок. Наприклад, такою є те, що в момент події літак летів не у бік Бєлгорода, а від нього.
Нагадаємо, що відомо через рік після теракту в Оленівці, де утримувалися українські полонені і коли поховають убитих захисників України.