Запланований обмін зупинився
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов підтвердив, що 24 січня мав відбутися обмін полоненими між Росією та Україною. Нині він не відбувається.
"Але я можу констатувати, що запланований на сьогоднішній день обмін поки що не відбувається", — сказав Юсов у коментарі "Радіо Свобода".
За словами представника ГУР, озвучена російською стороною інформація, що військовополонені могли перебувати в літаку Іл-76, що впав у Бєлгородській області, зараз перевіряється. Варто зазначити, що Юсов не сказав, що полонені могли бути в літаку, який зазнав катастрофи, як і того, що цей обмін пов’язаний з літаком. Він констатував факт, що наразі обміну не відбувається.
Нагадаємо, 24 січня у Корочанському районі Білгородської області впав російський військово-транспортний літак Іл-76. Першими про це повідомили російські Telegram-канали. У коментарі "РБК-Україна" джерела в Силах оборони розповіли, що Іл-76, що впав, перевозив ракети для ЗРК С-300.
У Міноборони РФ визнали, що літак упав, але заявили, що нібито "на борту перебували 65 полонених українських військовослужбовців", а також шість членів екіпажу та троє супроводжуючих. Літак, за їх твердженням, летів "на обмін".
Андрій Юсов після аварії Іл-76 сказав "Телеграфу", що в українській розвідці поки не можуть розголошувати подробиці інциденту зі збитим літаком у Бєлгородській області. Зокрема і про те, чи збили його ЗСУ та чи були на борту українські військовополонені.
У Росії продовжують стверджувати, що на борту Іл-76, який впав у Бєлгороді, нібито перебували українські полонені. У зв’язку з цим голова Комітету з оборони російської Держдуми Андрій Картаполов заявив, що після краху ІЛ-76 "обміни полоненими між РФ та Україною, ймовірно, будуть поставлені на паузу".
При цьому військовий експерт Олександр Коваленко вказав на важливі деталі, які говорять про те, що військовополонених на борту Іл-76, який зазнав аварії, не було. Він також зазначає, що замість 74 осіб, про які йдеться у фейку РФ, на борту перебували 6 членів екіпажу.
Як повідомляв "Телеграф", мережі проаналізували мапу польоту транспортного Іл-76. Згідно з нею, літак, що впав у Бєлгородській області, не летів "на обмін", як заявили у РФ.