Росіяни змінили тактику на півдні України: у Силах оборони розповіли деталі

Читать на русском
Автор
Речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк
Речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк. Фото УНІАН

Ворог постійно змінює тактику

На півдні України окупанти значно посилили застосування дронів – лише за добу зафіксовано понад 80 одиниць з їх сторони. Ворог не припиняє активності в напрямку Правобережжя.

Про це повідомляє керівниця об’єднаного пресцентру оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк в медіацентрі "Україна-Укрінформ". З її слів відомо, що дрони переважно "летять" на Херсонщину.

"Деокуповані території в безпосередній близькості до води особливо потерпають від регулярних обстрілів і застосування дронів. Ворог посилив цю компоненту дуже потужно, застосовуючи понад 80 одиниць за добу тільки в нашій зоні відповідальності", — сказала Гуменюк.

Вона зауважила, що ворог застосовує FPV-дрони, здатні скидати осколкові боєприпаси, а також інші модифікації, зокрема, розвідувальні.

Також Гуменюк уточнила, що запускають дрони окупанти з Кінбурнської коси в напрямку Миколаївської області.

З її слів відомо, що ворог постійно змінює тактику, вишукуючи способи обійти українські системи ППО.

"Росіяни випробовують для цього різні висоти для запуску "Шахедів", тяжіють до акваторії Чорного моря, захід з якої ускладнює для мобільних вогневих груп орієнтування за звуком, використовують тимчасово окуповану територію як основний відрізок шляху за яким прямують "Шахеди", — зазначила речниця.

Раніше "Телеграф" писав, що омбудсмен взявся за мовне питання у ЗСУ.