Здатна вражати рухомі й нерухомі цілі: що відомо про ракету "Кинджал", якою РФ б'є по Україні
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 578
Бойова частина Кинджала рівна 500 кг тротилу
Російські окупанти продовжують знищувати мирні міста та селища нашої країни. Після затяжної "шахедної" атаки вночі ворог запустив по Україні кілька ракет "Кинджал", піднявши у повітря винищувач МіГ-31К.
"Телеграф" розповість, що це за ракета. А також про її характеристики та загрози, які вона несе для українців.
"Кинджал" є модифікацією балістичної ракети системи Іскандер. Вони з'явилися на озброєнні армії РФ у 2017 році. Саме ці ракети росіяни вже випускали по Україні та мирним жителям кілька разів.
Кинджал: характеристики надзвукової ракети
Ракети "Кинджал" є більш небезпечними для інших, тому що здатні летіти з гіперзвуковою швидкістю, яка у 10 разів вища за швидкість звуку, і можуть маневрувати в польоті.
Вони значно швидші, ніж Калібри та Іскандери. Дальність польоту ракети сягає 2000 км, а в разі запуску з літака — 3000. Очільник ракети Кремля виявив, що Кінджал може знести навіть ядерні боєголовки.
Така зброя здатна вражати рухомі й нерухомі об'єкти. Бойова частина Кинджала рівна 500 кг тротилу. Системам ППО складно збити Кінджал, бо ракета після запуску підіймається вгору на 20 км, а потім падає на ціль.
Носії ракета Кинджал
Носіями таких ракет можуть бути:
- Літак МіГ-31К — одна ракета.
- Ту-22М — чотири ракети.
- Ту-160 — вісім ракета.
Наразі росіяни працюють над можливістю зробити з літака Су-57 носія ракети "Кинджал".
Скільки ракет Кинджал має Росія
Кінджал є доволі дорогою і обмеженою в кількості зброї. Станом на 2020 рік Росія показала всього два модифікованих під Кінджалі літаки, а враховуючи спроби втілити третій носій із Су-57, справи йдуть кепсько.
Раніше "Телеграф" писав, чим відомий літак Ту-95, з якого "крили" Україну.