Не з жалю до людей: у CNN назвали причину, чому Росія почала бити по енергетиці після зими

Читать на русском
Автор
699
Удари по енергетиці
Удари по енергетиці. Фото nrcu.gov.ua

Росії потрібен був час, щоб створити зброю та розвідувальні дані, необхідні для нанесення ударів

Після зими Україна передислокувала частину ППО від інфраструктури на передову. Цього чекала Росія, щоб завдати масованого удару.

Про це пише CNN з посиланням на президентку українського енергетичного аналітичного центру DiXi Group Олену Павленко. За її словами, це не помилка, це просто розставлення пріоритетів.

"Думали, що якщо закінчиться зима, то, напевно, ми зможемо застосувати ППО в інших місцях", — сказала вона.

А заступниця міністра енергетики Гринчук зауважила, що у перші два роки війни російські атаки були більш розпорошеними, запускаючи залпи ракет по великих частинах енергетичної системи України. Тепер удари стають більш точними та концентрованими, десятки ракет і безпілотників обрушуються на одну ціль.

"За такий короткий проміжок часу – за кілька тижнів цих масованих російських атак – майже всі наші річні зусилля з відновлення та ремонту були знищені за кілька днів, за кілька атак", – сказав Гринчук.

Видання також пише, що є дві причини, чому Росія, можливо, чекала до весни, щоб розпочати свою нову стратегію.

По-перше, Росії потрібен був час, щоб створити зброю та розвідувальні дані, необхідні для нанесення ударів, сказав Харченко. "Ця стратегія явно розроблялася довго, вони витратили багато часу на її розробку, вони чітко збирали розвідувальні дані і дуже ретельно готувалися до цих атак", – сказав Харченко.

"По-друге, Росія, можливо, чекала, доки українські електростанції не стануть менш захищені протиповітряною обороною, що стає дедалі дефіцитнішим ресурсом після двох років війни, і завдяки допомозі Сполучених Штатів Конгрес зупинив на місяці", — йдеться у повідомленні.

Варто зазначити, що днями Путін спробував прикрити зимову безпорадність російських військ, яка не завдавала ударів по енергетиці взимку тим, що Росія нібито не робила цього з "гуманітарних міркувань". Насправді на той момент удари російських терористів не принесли б бажаного для них результату, оскільки Україна на той момент мала сильну ППО та запаси ракет – зараз через бездіяльність союзників і того й іншого вже не вистачає.

Раніше "Телеграф" писав, що 11 квітня в результаті масованої атаки РФ проти України в місті Українка Київської області було повністю знищено Трипільську ТЕС. Станція була найбільшим постачальником електроенергії у Київську, Черкаську та Житомирську області.