У Раді підтримали законопроєкт "Про оборонні закупівлі": у NAUDI пояснили, чому це так важливо

Читать на русском
Автор
У Раді підтримали законопроєкт "Про оборонні закупівлі": у NAUDI пояснили, чому це так важливо

Розвиток підприємств, що працюють на безпеку та оборону – гарантія забезпечення обороноздатності нашої держави.

У четвер, 7 лютого, Верховна Рада України підтримала законопроєкт №10454 "Про оборонні закупівлі" та прийняла його за основу. Документ стосується удосконалення правового регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях під час дії правового режиму воєнного стану.

У розробці законопроєкта брали участь представники Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України (NAUDI). Її представники впевнені, що новий законопроєкт має остаточно виправити ситуацію, яка виникла між українськими підприємствами ОПК і Державною аудиторською службою.

Нагадаємо, що, згідно з позицією контролюючих органів, оборонні компанії мають працювати без прибутку. У пресслужбі NAUDI зазначили, що неодноразово порушували питання регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях. Зокрема, ще у вересні 2023 року ми разом з іншими виробниками товарів оборонного сектору звернулися до Президента з проханням припинити тиск ДАСУ та правоохоронних органів. Під час пресконференції ми з колегами навели аргументи, чому Уряд має скасувати висновок ДАСУ, який вимагав повернути вже оподаткований прибуток підприємств оборонного сектору за 2022 рік.

"Це може призвести до зупинки виробництва товарів для фронту, до підриву обороноздатності країни", — наголосив тоді Голова Київської міської організації роботодавців оборонної промисловості Владислав Бельбас.

В асоціації наголошують, що розвиток підприємств, які працюють на безпеку та оборону, – гарантія забезпечення обороноздатності нашої держави та рушій зростання української економіки.

"Саме тому протягом кількох місяців NAUDI послідовно відстоювала необхідність регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях, а в січні 2024 року брала активну участь у створенні відповідного законопроєкту.

За наполяганням Міністерства економіки проєкт закону №10454 матиме ретроспективне застосування. Це означає, що з його ухваленням проблема буде вирішена для всіх підприємств, які з початку дії воєнного стану виконували державні оборонні замовлення.

Маємо надію, що документ буде прийнято в цілому в незмінному вигляді, і держава забезпечить виробникам озброєння сприятливі умови для роботи та розвитку", — кажуть у NAUDI.