Що не варто робити, коли бачите людину без кінцівки: реакція багатьох помилкова

Читать на русском
Автор
1137
Люди на протезах можуть досягати будь-яких цілей (фото створене з допомогою ШІ)
Люди на протезах можуть досягати будь-яких цілей (фото створене з допомогою ШІ). Фото Телеграф

Суспільство має змінити своє ставлення

Війна в Україні забрала життя сотні тисяч людей і поранила ще десятки тисяч. Серед поранених є багато людей, які втратили кінцівки. Ці люди не лише пережили фізичний біль і травму, але й зіткнулися з соціальними проблемами. Суспільство часто не знає, як поводитися з людьми на протезах. Деякі люди дивуються, інші жаліють, а ще інші уникають контакту. Таке ставлення може бути дуже образливим для людей, які вже пережили достатньо горя.

Якщо ви бачите людину на протезі, пам’ятайте про такі правила, повідомляє obozrevatel.

  • Не дивіться дивно та не витріщайтеся. Протез може бути для вас чимось вкрай незвичайним, але перш за все перед вами жива людина, яка може не прагнути додаткової уваги. Поважайте чужі кордони, аби наші ветерани могли почуватися комфортно у суспільстві.
  • Не демонструйте жалість. Бути емпатичним чи відчувати співчуття — нормально. Але замість сумного обличчя ви можете продемонструвати підтримку, посміхнутися чи подякувати.
  • Не бажайте одужання. Ви не можете знати, який зараз стан здоров’я у людини на протезі, але кінцівка вже точно не відросте, навіть якщо це буде ваше найщиріше побажання.
  • Не уникайте цих людей. Не треба відводити погляд, коли ви бачите військового на протезі, не треба тримати дистанцію. Протезовані — це повноцінні члени суспільства.
  • Не розпитуйте зайвого. Якщо ви хочете показати свою підтримку чи зацікавленість, то не варто одразу питати про війну чи досвід поранення. Запитайте спочатку "Як ви?", це допоможе вам краще зрозуміти стан людини. Якщо людина захоче розповісти про свій досвід, вона сама про це скаже.

Ось кілька конкретних прикладів того, як ви можете підтримати людей на протезах:

  • Посміхніться їм і поздоровтеся. Це простий жест, який може зробити велику різницю.
  • Підтримайте їхню самооцінку. Скажіть їм, що вони виглядають чудово або що ви захоплені їхньою силою та мужністю.
  • Запропонуйте свою допомогу. Якщо ви бачите, що людині на протезі важко щось зробити, запропонуйте їй допомогу.
  • Розкажіть про них іншим. Поділіться історіями про людей на протезах, які надихають вас.

Важливо пам’ятати, що кожна людина на протезі — це унікальна історія. Не варто судити про них за зовнішнім виглядом. Ставтеся до них з повагою та розумінням, і вони відчують себе повноцінними членами суспільства.

Раніше "Телеграф" розповідав, як дихальними вправами можна коригувати тривожність. Також є інші способи позбутися нав'язливих тривожних думок.