Зеленський зустрівся з важливою делегацією зі США: говорили про ППО та виробництво зброї в Україні

Читать на русском
Автор
702
Володимир Зеленський та делегація з США
Володимир Зеленський та делегація з США. Фото Офіс президента України

Глава держави згадав і ухвалення Конгресом пакета допомоги Україні

Президент України Володимир Зеленський у пʼятницю, 9 лютого, зустрівся із двопартійною делегацією Палати представників Конгресу США. На зустрічі обговорили важливі питання щодо військової підтримки України, а також розвитку співпраці.

Про це йдеться на сайті Офісу президента глава держави. Сам же Зеленський також оприлюднив відео з цієї зустрічі.

"Зустріч із делегацією Палати представників Конгресу США. Важливі питання: ситуація на полі бою, першочергові потреби наших воїнів, посилення ППО, співпраця щодо локалізації спільного виробництва в Україні сучасних дронів і засобів радіоелектронної боротьби", — написав президент.

На чолі делегації був голова Постійного комітету Палати представників з питань розвідки Майком Тернером, а також у складі конгресмени Джейсон Кроу, Френч Гілл, Зак Нанн та Ебігейл Спенбергер.

Зеленський подякував Конгресу, обом партіям – Демократичній та Республіканській, президенту США та американському народу за надання Україні оборонної, фінансової та гуманітарної допомоги. Глава держави наголосив на критичній важливості ухвалення Конгресом пакета допомоги Україні.

"Ми не можемо зупинятися в нашій боротьбі з агресором. Щоб ця боротьба була ефективною, нам потрібна підтримка союзників, насамперед Сполучених Штатів. Переконаний, що рішення про виділення необхідної допомоги Україні буде обов’язково ухвалене Конгресом. Це зміцнить нашу економіку та Збройні Сили", – заявив Зеленський.

Конгресмени почули від президента Україну докладно про ситуацію на передовій та першочергові потреби Сил оборони України. При цьому глава держави закликав і далі нарощувати військову допомогу задля досягнення стратегічних цілей на фронті.

Президент наголосив, що пріоритетом залишається отримання додаткових систем ППО для ефективного захисту цивільного населення та об’єктів критичної інфраструктури. Також важливим є й розвиток двосторонньої співпраці щодо локалізації спільного виробництва в Україні сучасних дронів та засобів радіоелектронної боротьби.

"Відбувся змістовний обмін думками стосовно подальшого посилення санкційного тиску на країну-агресора, а також формування Конгресом правової рамки для використання заморожених російських активів для відбудови України", — йдеться у повідомленні на сайті ОП.

Раніше "Телеграф" писав, що попри відсутність фінансування з боку американського уряду, Міністерство оборони США продовжує постачати Україні важливе озброєння.