Стало відомо, кого Зеленський призначив на місце Залужного

Читать на русском
Автор
4483
Володимир Зеленський
Володимир Зеленський. Фото president.gov.ua

Обрав найбільш досвідченого командувача

Головнокомандувачем Збройних Сил України було призначено генерал-полковника Олександра Сирського. Військові вважають його найбільш досвідченим командувачем української армії.

Про це у вечірньому зверненні повідомив президент України Володимир Зеленський. Главі держави важливо, аби бачення війни було єдиним на всіх рівнях.

призначив генерал-полковника Сирського Головнокомандувачем Збройних Сил України. 2024 рік може стати успішним для України лише за умови ефективних змін в основі нашої оборони, якою є Збройні Сили України", — йдеться у повідомленні.

Зеленський аргументував призначення Олександра Сирського тим, що він має успішний досвід захисту – провів Київську оборонну операцію, а також і успішний досвід наступу – Харківської визвольної операції. Військові вважають його найбільш досвідченим командувачем, як зазначив президент.

Олександр Сирський

"Я хочу, щоб бачення війни було єдиним і в наших воїнів у Роботиному чи Авдіївці, і в Генеральному штабі та на Ставці. Я провів десятки розмов із командирами різного рівня. Зокрема, сьогодні говорив із бригадними генералами Андрієм Гнатовим, Михайлом Драпатим, Ігорем Скибюком та полковниками Павлом Палісою і Вадимом Сухаревським. Усі вони розглядаються на керівні посади в армії та служитимуть під проводом найбільш досвідченого українського командувача", — сказав глава держави.

Зеленський наголосив, що з четверга, 8 лютого, до керівництва Збройними Силами України приступає нова управлінська команда.

Також президент не залишив поза увагою внесок Валерія Залужного у протистояння повномасштабному вторгненню Росії.

"Я вдячний генералу Залужному за два роки захисту. Я вдячний за кожну перемогу, яких ми досягли разом і завдяки всім українським воїнам, які героїчно витягують цю війну на собі.

Відверто поговорили сьогодні про те, що потребує змін в армії. Термінових змін. Я запропонував генералу Залужному бути й надалі разом у команді Української держави. Буду вдячний за його згоду", — зазначив президент.

Раніше "Телеграф" писав, що Валерій Залужний, підбиваючи підсумки зустрічі з Володимиром Зеленським, дав зрозуміти, що все ж таки йде у відставку, але прямо про це не сказав.