Свої ракети та дрони закінчуються: експерт розповів, яких масованих атак можна чекати від росії

Читать на русском
Автор
1329
Ракетний обстріл України
Ракетний обстріл України. Фото Украинская служба информации

росія може почати використовувати іранські ракети

Росія зараз не має можливості здійснювати масовані атаки на Україну дронами-камікадзе, проте противник може отримати іранські балістичні ракети з потужною бойовою частиною і здійснити новий обстріл мирних міст нашої країни.

У росіян міг добігти кінця їх запас іранських дронів. Це пояснює скорочення інтервалів між ракетними атаками. Ворог став менше використовувати "Калібри", а більше ракет авіаційного базування (ракети Х-101, Х-555). Про це військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко повідомив ТСН.

"Ці ракети (Х-101, Х-555, — ред) вони можуть виробляти, у них є виробництво, але воно дуже повільне. Воно залежить від контрабанди іноземних запчастин. Коли навіть є все обладнання, мікросхеми, виробництво все одно не масштабне — 2-3 ракети на тиждень", — сказав Коваленко.

Наводячи приклад масованого обстрілу, який росія здійснила 10 жовтня, експерт пояснює, що в наступні дні окупанти проводять значно менші удари. Тобто вони проводять дорозвідку, з’ясовуючи, які цілі були вражені.

"Між масованими ударами середній інтервал 2-3 тижні, після чого вони збирають інформацію, у тому числі від інформаторів з території України про те, що і де зруйновано. Так вони діють, поки є боєкомплект. Але боєкомплекту на наступні дні значно менше ніж у день масованого обстрілу", — зазначає експерт.

Також Коваленко підкреслив, що росія стала менше використовувати дронів-камікадзе. Під час останньої масованої атаки на Україну ворог не використав безпілотників "Shahed", бо у них обмежений ресурс. А в Ірану, своєю чергою, виробництво дронів не масштабне. Вони виробляють приблизно 50 апаратів на місяць.

На думку експерта, найбільша небезпека найближчим часом полягає в тому, що Росія може отримати іранські ракети та почати масований обстріл по Україні.

"Їх не буде дуже багато, не тисячі, але у них досить потужні бойові частини. Для будь-якого ППО балістична ракета — це дуже важка мішень. Своїх ракет у росії вже набагато менше, ніж на початку війни. Але вони у них є і вони можуть їх виробляти у невеликій кількості", — Коваленко.

Нагадаємо, що ракетна атака, яку рф здійснила 15 листопада, в перший день саміту Великої двадцятки, стала найбільш масованою з початку війни.