Час для дорослої розмови. Що робити, якщо американці не проголосують за допомогу для України

Читать на русском
Автор
1044
Колаж

Виконавчий директор та член правління Центру протидії корупції прокоментувала питання з фінансовою допомогою США

Час для дорослої розмови.

Американці не проголосують за пакет допомоги для України. Це вже стає не вірогідним, а базовим сценарієм. Я попереджала про це ще з осені. Зараз саме час запускати план Б, але хіба він у нас є?

$60 мільярдів на зброю та пряму фінансову допомогу від США у 2024 році — такий був план А.

Без цих грошей Пентагон не може тримати безперебійне надходження зброї для України. І ми на дні збройної підтримки з часів повномасштабного вторгнення. Без прямої бюджетної підтримки США в нас під величезною загрозою нова програма з МВФ. Дірку в більше ніж 20 мільярдів доларів в бюджеті на цей рік нам немає чим покрити

Що робити?

- Владі провести чесну розмову з народом.

- Сфокусувати всі дипломатичні потуги держави на конфіскації $300 ярдів російського бабла в Європі, США та Японії

- Призначити, нарешті, посла та військового аташе до Норвегії — в цій країні є гроші, котрі можуть на коротко та середньострокову перспективу замінити відсутність фінансування від США.

- Вичистити Міністерство оборони України від некомпетентних та недоброчесних посадовців та полканів, котрі там просиджують штани десятиліттями. Завести в МОУ вмотивованих інноваційних доброчесних людей розробляти політики та процеси, котрі прискорять локалізацію виробництва західної зброї в Україні та організують підтримку масштабування технологічних рішень для армії.

- Припинити цирк зі стеженням та дискредитаційними атаками на журналістів-розслідувачів. Ми під мікроскопом всього світу і до України підвищені вимоги. Маємо бути реальною демократією, аби зберегти довіру, на якій тримається допомога Заходу.

- Президент має зібрати за одним столом кращих лідерів думок та громадських діячів країни, включаючи своїх критиків, і розробити та втілювати разом одним фронтом план Б. Покладатися тільки на свиту — це ознака слабкості. Спроможність знайти рішення в межах близького кола щодо збереження країни вже давно вичерпана.

Джерело: Facebook-сторінка Дар'ї Каленюк.