Росія повністю відкрита: експерт розповів, які об’єкти в РФ захищаються ППО

Читать на русском
Автор
1823
Системи протиповітряної оборони РФ Новина оновлена 19 січня 2024, 10:51
Системи протиповітряної оборони РФ. Фото росЗМІ

Експерт розповів, як Україні правильно скористатися цією ситуацією

Росія ніколи не зможе повністю закрити небо над країною через велику територію. Наразі протиповітряна оборона (ППО) країни-терористки закриває лише деякі об’єкти, що дуже вигідно для Сил оборони України, які нещодавно вразили ціль у Ленінградській області.

Російська Федерація повністю відкрита для прольоту дронів у різні боки. Про це військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, військовий льотчик-інструктор Роман Світан розповів в ефірі "Київ24".

Війна між Росією та НАТО: ймовірний сценарій

"У росіян точкове ППО, воно більше об’єктове. Вся Росія відкрита повністю для прольоту на всі боки. Закрити цю територію практично неможливо. Там під 10 тисяч кілометрів відстань якщо дивитися з північно-західного до південно-східного кордону. Росіяни просто ніколи в цьому житті не зможуть повністю закрити небо над Росією", ― сказав Світан.

Він зазначив, що навіть у Радянському Союзі не було змоги повністю перекрити небо. Москву захищали лише з одного боку — з південного заходу. Не зможуть росіяни закрити небо навіть якщо повернуть системи ППО з фронту. І цим варто скористатися.

"Ми цим користуватимемося. Нам потрібні далекобійні засоби й у великій кількості. Ось ці сьогоднішні польоти безпілотників, навіть якщо це і ГУР, вони говорять про те, що у нас є така можливість. Головне – фінансування, формулювання завдання та запуск виробництв", ― підкреслив Світан.

Росія зосереджена на захисті об'єктів енергетичної інфраструктури. Чимало систем ППО використовується і на фронті. Тому Росія не захищає небо над резиденціями Путіна та російських олігархів.

Нагадаємо, що в ніч проти 18 січня 2024 року були атаковані об’єкти під Санкт-Петербургом. Безпілотники вдарили по нафтобазі. Згодом стало відомо, що це спецоперація Головного управління розвідки (ГУР) України. Вона довела, що тепер Ленінградська область знаходиться у зоні досяжності Сил оборони. У спецслужбах заявили, що до цієї території дрони раніше вже долітали, але тоді це було "по-іншому". Ворог теж помітив ці зміни, а тому прозвітував про проліт безпілотників. Від кордону України до Ленінградської області приблизно 900 км.

Раніше "Телеграф" писав, що 15 січня у Ростовській області пролунали вибухи. На комбінаті "Каменський" почалася пожежа. Це з найбільших хімічних підприємств півдня РФ. Пізніше начальник управління ГО та НС Каменська сказав, що комбінат працює у штатному режимі.

Також раніше "Телеграф" писав про вибухи в ніч проти 11 січня, які пролунали в різних областях Росії. Вони не на жарт налякали місцевих мешканців. Дрони наробили шуму у Ростовській, Тульській та Калузькій областях.