Смертність серед українців в окупації зростає з вини росіян: у Центрі нацсппротиву назвали причину

Читать на русском
Автор
Смертність серед українців в окупації зростає з вини росіян: у Центрі нацсппротиву назвали причину

Українців обмежують у медичній допомозі, а насамперед росіяни лікують окупаційних солдатів

На тимчасово окупованих територіях Запорізької області спостерігається нестача медичного персоналу, через що туди привозять працівників із Росії. Проте насамперед там лікують росіян, а тому смертність серед українців зростає.

Як повідомляє Центр національного спротиву, наразі туди прибула група медиків з Карелії, зокрема це анестезіологи, хірург-онколог, лікарі УЗД та терапевти.

"Через брак кадрів на СОТ окупанти продовжують завозити медичні бригади з території Росії. Це відбувається на ротаційній основі з виплатами премії для учасників незаконного відрядження", — йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується, що якість та доступність медпослуг для місцевих жителів залишаються на низькому рівні, а пріоритет в обслуговуванні надається російським військовим та іншим громадянам країни-окупанта, які незаконно перебувають у Запорізькій області.

"Тому у тимчасово окупованих регіонах критична ситуація на тлі загострення епідеміологічної ситуації та гуманітарної кризи загалом. Смертність серед цивільного населення значно зростає", — додали в ЦНС.

При цьому там зазначають, що український опір отримав інформацію про всіх членів медичних груп, які прибули в Україну з Росії, а кожен, хто обмежив право українців на отримання медичної допомоги, буде неодмінно покараний.

Як повідомлялося раніше, росіяни розпочали облаштування кількох нових сміттєвих полігонів на території Донецької та Луганської областей, туди звозитимуться відходи з Ростовської, Білгородської та Воронезької областей.