"Бобер" проти росіян: що може український дрон та де вже відмітився (відео)
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 660
Деталі про бойову частину дрона не розголошуються
Українські майстри створюють для фронту безліч важливих технічних безпілотних рішень. Вони спрямовані як на рятування життя українських військових, так і на винищення окупантів. Серед таких — дрон-камікадзе з дальністю в сотні кілометрів UJ-26 "Бобер"
Виробник безпілотника — компанія "УкрДжет". Як зазначає "Мілітарний", перші фото дрона з'явились в травні 2023 року. Також дрон "Бобер" був одним із безпілотників в проєкті "Back Box", який реалізував Фонд "Повернись живим". Цей проєкт нашкодив росіянам на 900 млн доларів щонайменше.
Що відомо про дрон "Бобер" та його характеристики:
Ціна — називалась вартість у 108 тисяч доларів США.
Виробництво — серійне, яке можна розгортати.
Аеродинамічна схема — "качка" (горизонтальне оперення розташоване попереду крила). Така схема дозволяє обходити зони дії протиповітряної оборони ворога змінюючи висоту польоту чи замінити ціль.
Дальність — близько 800 км.
Де вже застосовували "Бобра"
Використовувати цей безпілотник біля лінії фронту недоцільно, адже в нього інші задачі. "Це тихохід, який летить повільно, далеко на певній висоті і в нього інша тактика застосування", — розповів директор благодійного фонду "Повернись живим" Тарас Чмут. "Бобер" завдавав ударів по Москві та околицях, виконував місії в окупованому Криму. Серед "смачних цілей" дрона — завод з виробництва електроніки для ракет Х-31, Х-35 та Х-59 та сховище з ракетними частинами до балістичних ракетних комплексів "Іскандер".
Раніше "Телеграф" розповідав про дрон "Канюк", який розробили волонтери з Криму. Він здатен нести заряд від РПГ.