Україна може стати першою країною, яка застосує зброю абсолютно нового типу: про що йдеться

Читать на русском
Автор
3791
Рой дронів
Рой дронів

Нова зброя може допомогти вибити росіян із деяких позицій, вважають на Заході

Українські військові можуть незабаром здобути новітні бойові дрони, які керуються за допомогою штучного інтелекту.

Як повідомляє Bloomberg, деякі неназвані західні військові чиновники, які ведуть роботи над цією технологією, зазначили, що вона може допомогти зі знищенням деяких російських позицій.

За їхніми словами, новітні дрони можуть бути відправлені до України протягом кількох місяців, але терміни можуть бути переглянуті.

Одне з джерел видання розповіло, що ці дрони з підтримкою штучного інтелекту будуть розгорнуті у великих групах і зв’язуватимуться один з одним, щоб націлюватися на позиції противника. При цьому вони не вимагатимуть окремого оператора для кожного дрону.

Акцент на безпілотних бойових системах робиться на тлі нестачі артилерійських снарядів, які намагаються замінити в Україні на FPV-дрони. Видання зазначає, що вони хоч і не зможуть повністю компенсувати дефіцит снарядів, але зможуть створити нову динаміку на полі бою.

Хоча в матеріалі не сказано, про що конкретно йдеться, але за описом зрозуміло, що йдеться про рій дронів — перспективну технологію, яка поєднує безліч БПЛА в одну мережу. Ці рої можуть поводитися як єдине ціле, а також самостійно захоплювати цілі та вражати їх із мінімальним втручанням людини.

Нагадаємо, радник міністра стратегічної промисловості Ярослав Олійник раніше розповідав "Телеграфу" про те, що таке рої дронів і в чому із їх застосуванням може бути проблема.