ЗСУ буде важче: Китай зробив крок назустріч російським окупантам

Читать на русском
Автор
5778
Діставати коптери буде складніше
Діставати коптери буде складніше. Фото Відкриті джерела

Тепер коптерів для ЗСУ стане різко менше

Китайська компанія IFlight заявила, що припиняє свою дію у низці регіонів світу, де відбуваються бойові дії через те, що їхню продукцію, призначену для мирного використання, насправді використовують у військових цілях.

Про це йдеться у повідомленні компанії на її сайті, де також наголошується, що фірма проведе внутрішнє розслідування.

Йдеться про таку продукцію компанії IFlight, як дрони з функцією First Person View (FPV), тобто з "видом від першої особи", коли керуючий авіамоделлю пілот бачить зображення з відеокамери у відеоокулярах або відеошоломі.

Продукцію компанії складають понад 20 різних моделей дронів, квадрокоптерів та коптерів, які в Україні можна придбати за досить доступною ціною: залежно від розміру – від 5-6 до 40 тисяч гривень. Малі коптери бійці ЗСУ зазвичай використовують для ведення розвідки, а більші перетворюють на дрони-камікадзе, які завдяки функції FPV зручні в управлінні і точні при використанні. І це при ціні в сотні, а то й тисячу разів дешевше техніки, що вражається.

Подібне рішення IFlight завдало по Україні дуже серйозного удару. Так, як пише відомий блогер Сергій Стерненко, монополія на FPV-дрони у Китаю, який продавав їх і Україні та росії, причому українці викуповували їх навіть швидше.

Тепер із рішенням IFlight призупинити свою діяльність у зоні бойових дій ситуація для українців та ЗСУ ускладнилася.

"Китайці й надалі постачатимуть дрони росіянам безпосередньо, як і у випадку з Dji. Але це створить проблеми для закупівель в Україні, доведеться шукати іноземних контрагентів-посередників, шукати нові шляхи та країни для логістики. Відповідно, частина закупівель FPV для ЗСУ будуть значно ускладнені., а обсяги можуть впасти", — прогнозує Сергій Стерненко.

На практиці це означає, що тепер для України купівля китайських FPV-дронів буде дорожчою, а їхня пропозиція обмежиться можливостями посередників купувати їх у Китаї. У той же час їхня кількість у окупантів явно зросте.

Тим часом президент Франції Еммануель Макрон закликав свого іранського колегу Ібрахіма Раїсі припинити допомагати Росії поставками БПЛА, пригрозивши запровадженням нових санкцій.