"Ми маємо перемогти російське зло": Зеленський потужними словами відреагував на історичний "Оскар" України

Читать на русском
Автор
680
Влучання у будинок снаряда РФ Новина оновлена 11 березня 2024, 13:42
Влучання у будинок снаряда РФ. Фото Соцсети

Він заявив, що це фільм, який показує правду про російський тероризм

Президент України Володимир Зеленський прокоментував історичний "Оскар" України. Перемогу здобув документальний фільм "20 днів у Маріуполі" режисера Мстислава Чернова.

Свою реакцію глава держави висловив у соцмережах. Він підкреслив, що понад два роки тому Росія жорстоко атакувала Маріуполь.

"20 днів у Маріуполі" — фільм, який показує правду про російський тероризм. Дякую команді, яка працювала над цим фільмом і здобула таку важливу нагороду "Оскар", яка дає змогу голосно сказати про російську війну проти України. Дякую всім журналістам у світі, які розуміють важливість висвітлення правди про нашу боротьбу та розповідають її", — написав Зеленський.

Він додав, що українці пам’ятають і ніколи не забудуть кожен день російської війни.

"Кожен день Маріуполя, його захисників і захисниць. Ми пам’ятаємо всіх, хто боровся заради міста. Памʼятаємо та маємо звільнити з російського полону всіх оборонців Маріуполя та "Азовсталі", яких досі утримують у нелюдських умовах. Ми пам’ятаємо, що маємо перемогти російське зло, щоб відновити нормальне життя для всіх наших людей, для кожного нашого міста. Я дякую кожному й кожній, хто поширює правду про цю війну, про хоробрість наших людей і про біль нашого народу. Правда долає все. І я дякую кожному у світі, хто підтримує нашу державу, наших людей із перших днів цієї війни. Разом маємо захистити життя", — заявив Зеленський.

Раніше "Телеграф" писав, що фільм "20 днів у Маріуполі" нагороджений премією BAFTA як "Найкращий документальний фільм" та премією Гільдії режисерів США (DGA Awards). Часто переможці цих премій та "Оскара" збігаються. Також відомо, що фільм отримав ще більше 10 нагород і був відзначений приблизно у 20 номінаціях.