Ми використовуємо Куки!

Судді також воюють: відомий доброволець розповів, скільки його колег зараз на фронті

Читать на русском
Автор
509
Олександр Маламуй
Олександр Маламуй. Фото pravo.ua

Усі судді, які долучились до захисту України, пішли на фронт добровільно

У лавах захисників України наразі перебуває більше 50 суддів України. У відсотковому співвідношенні до загальної кількості суддів призовного віку це — не мало.

Особливо, беручи до уваги те, що судді мобілізуються добровільно. Про це пише колишній військовослужбовець, заступник Голови Верховного Суду Олександр Маламуй.

"До речі, скільки всього суддів в країні? Тиждень тому було 4895. З них жінок 2623. Чоловіків 2272, з них багато кому більше шістдесяти років. Скільки суддів в армії? (в ЗСУ, ДПСУ, НГУ) На сьогодні — 51 суддя. І це не мало, відсоток на рівні інших міських професійних страт. Але є нюанс: судді всі – добровільно", — пише Маламуй.

Він зазначає, що було ще більше, адже у 2024 в запас звільнено одного суддю, у 2023 – трьох і ще один загинув у 2023 році.

"Скільки загинуло суддів на війні? Мені відомо про шістьох. І я хочу, щоб ви знали їх імена", — додає колишній військовий.

Він наводить їхній перелік:

  • Суддя Марія Гриник – загинула у 2015, обстріл з РСЗО.
  • Суддя Ольга Ільяшевич – загинула у 2022, ракетний обстріл.
  • Суддя Любов Харечко – загинула у 2022, розстріляна окупантами зі стрілецької зброї.
  • Суддя Дмитро Константинов, загинув у 2022, підрив на міні під час розмінування.
  • Суддя у відставці Марія Ільяшевич – загинула у 2022, ракетний обстріл.
  • Суддя Анатолій Нагорний — загинув у бою у 2023.

"Це наша спільна війна. Наша вітчизняна війна", — пише заступник Голови Верховного Суду.

На допомогу ЗСУ судді перерахували величезну суму

Він також зазначає, що судді чимало коштів перераховують на потреби армії. І насправді сума — колосальна.

"Кажуть, люди — зарплати у суддів великі. А я вам доповідаю: не судді собі зарплати малювали.

От які обсяги народ український встановив через своїх депутатів, такі і є. В цьому і полягає народовладдя і представницька демократія. Вирішить колись народ по-іншому — будуть інші зарплати. А зараз він так вирішив. А чи знаєте ви, скільки грошей добровільно судді тільки Верховного Суду перерахували в спеціальний бюджетний фонд на допомогу армії зі своїх зарплат?

То я знаю. Доповідаю: з початку війні і на кінець січня 2024 добровільно суддями ВС перераховано в "Фонд Оборони" 468 мільйонів гривень.

468 000 000.

І це не рахуючи цільових зборів на приціли, безпілотники, іншу адресну допомогу! Тільки я чотири рази отримував квадрокоптери, придбані суддями ВС для мого снайперського підрозділу. А скільки ще було такого всього? Багато було і є. Вони зобов’язані були це робити? Ні", — пише колишній військовий.

Маламуй зазначає, що ці гроші — ті, що судді забрали у своїх сімей заради Перемоги над загарбниками.

"Вони це робили і роблять, тому що це наша спільна війна зі спільним кривавим ворогом. Це наша вітчизняна війна. І діти у суддів воюють, і чоловіки у суддів-жінок. І поранення отримують, і гинуть, на жаль…" — пише він.

Хто такий Олександр Маламуй

Він — український суддя, заступник Голови Верховного Суду, кандидат юридичних наук, майор ЗСУ, повний кавалер ордена "За мужність".

Олександр Маламуй потрапив на фронт у 2014 році, коли долучився до лав наших бійців добровольцем. Після початку повномасштабного вторгнення був мобілізований після демобілізації у 2017 році. А 8 січня 2024 року майора було звільнено з військової служби в запас з правом носіння військової форми одягу.

Під час війни з російськими окупантами в зоні АТО Олександр Маламуй написав книгу "Воєнний щоденник", яку згодом видав.

Раніше "Телеграф" писав, що новий закон про посилення мобілізації передбачатиме поправки про військові обов’язки вищих чинів влади.