Голови сільрад будуть вручати повістки? Адвокат пояснив, чи можливо це

Читать на русском
Автор
636
Мобілізація в Україні
Мобілізація в Україні. Фото Колаж "Телеграф"

В законодавстві не прописано, що сільський голова виписує та роздає повістки

Керівники місцевих громад, зокрема сільські голови не мають повноважень вручати повістки мешканцям свого населеного пункту. Але працівники сільських, селищних і міських рад будуть забезпечувати облік, щоб чітко визначити, хто з військовозобов'язаних проживає за фактичною адресою

Про це розповів юрист Сергій Савинський. За його словами, чинне законодавство покладає на сільські та інші місцеві ради обов’язок сприяти проведенню військового обліку та мобілізації. Новий законопроєкт про мобілізацію, ухвалений поки що тільки в першому читанні, покладає на місцеву владу обов’язок забезпечувати цей процес.

"Очевидно, що тепер вони здійснюють більший вплив. Своєю чергою в законодавстві не прописано, що сільський голова виписує та роздає повістки. Такого не передбачено", – пояснює Савинський.

Савинський каже, що новий законопроєкт пропонує наступну схему участі місцевих органів самоврядування в мобілізаційному процесі:

  • ТЦК надсилає до місцевого органу самоврядування список військовозобов'язаних, які зареєстровані в цій територіальній громаді.
  • Місцева влада підтверджує чи спростовує, що ці громадяни дійсно у них проживають.
  • Працівник ТЦК разом з представником місцевої ради та поліцейським їдуть за адресами військовозобов’язаних та вручають повістки.

"Фактично це й так відбувається. Працівники сільських, селищних і міських рад будуть забезпечувати облік, щоб чітко визначити, хто з військовозобов'язаних проживає за фактичною адресою. Можливо, це трохи змінить свою форму виконання", – каже юрист і ще раз наголошує, що новий законопроєкт не дає очільникам місцевих рад повноважень власноруч роздавати повістки.

Раніше "Телеграф" розповідав, що Зеленський розповів про питання справедливої мобілізації. Зеленський зауважив, що треба замінити людей, які втомлені на фронті фізично та їм час відновитися.