Чи можуть непідготовану людину мобілізувати відразу на фронт: пояснює юрист
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 1381
Про порушення можна повідомляти одразу за кількома напрямками
В Україні триває період загальної мобілізації, який було продовжено до 23 серпня 2022 року. За цей час до оборони країни планують залучити мінімум мільйон чоловіків та жінок, не всі з яких, однак, мають попередній військовий досвід.
Чи законно відправляти непідготовленних військовослужбовців, мобілізованих зараз до армії, одразу на передову, розповіли в "Українській правді". Як передає "Телеграф", пояснення питання пролунало від адвоката юридичної компанії "Міллер" Андрія Новака.
Чому росії не виграти війну в Україні?
Якщо мобілізована особа має попередній військовий досвід або ж проходила службу в армії, то вона може бути направлена одразу до обраної військової частини. Але якщо людина недосвідчена в цьому плані, її спочатку відправлять до спеціального навчального центру.
Через війну період, в який проходить підготовка військовослужбовців, рекордно скорочений — від одного тижня до 20 діб. Навіть сім днів тренувань нині теоретично дозволяють відправити мобілізованого на лінію фронту.
"Були такі ситуації, коли два тижні дали постріляти з автомата, і на цьому підготовка закінчилась. Це погано, — говорить Андрій Новак, одразу додаючи: — Але регламентом не передбачено вимог, як має проводитись підготовка. По-хорошому, більшість резервістів тероборони, які укладали контракт, уже з минулого року мали підготовку. Люди приходили у військові частини, проходили навчання".
Що робити, якщо людину без підготовки відправили на передову?
Перш за все, можна звернутися за спеціальними гарячими лініями: 0-800-500-410, 044-454-44-99 або 0-800-500-442. Для цього доведеться представитися (ПІБ) та назвати номер в/ч, у якій людина знаходиться.
Є можливість також звернутися до начальника військової частини із відповідною скаргою. Якщо це не допоможе, варто "стукати" до військової адміністрації області або безпосередньо Генштабу ЗСУ.
Втім юрист підкреслює — наразі відправки абсолютно непідготовлених бійців на фронт в Україні ще не траплялося. Утім теоретично у такому разі уповноважені особи мають розпочати службову перевірку.
Нагадаємо, раніше "Телеграф" розповідав, чого чекати українцям від третьої хвилі мобілізації, яка незабаром може розпочатися.
Також ми писали про те, що таке посвідчення учасника бойових дій, хто його може отримати та які плюси цей документ надає.