Найслабший пакет: нові санкції Євросоюзу проти Росії не порадують – ЗМІ

Читать на русском
Автор
1989
Нажаль, багато моментів новий пакет не охопить
Нажаль, багато моментів новий пакет не охопить. Фото picture-alliance.com

Пакет, який повинен був стати найпотужнішим, стане найнеамбітнішим

Новий пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії, вже тринадцятий за рахунком, який хочуть прийняти до другої річниці вторгнення РФ в Україну, стане найслабшим з усіх. В цьому пакеті, схоже за все, не буде жодних сильних рішень.

Про це написав журналіст видання "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк у своему Twitter (X). За його словами, пакет охопить персональні санкції, активи… і все.

"Як і очікувалося: судячи із заяв, наступний пакет санкцій ЄС щодо Росії складатиметься лише із візових заборон/замороження активів близько 250 осіб/організацій. До другої річниці повномасштабного вторгнення в Україну це буде найслабший і найнеамбітніший пакет санкцій сьогодні", – зазначив він.

Раніше планувалося, що вже з 3 лютого Європейська комісія почне з країнами-членами Європейського Союзу обговорення нового, вже 13-го пакету санкцій проти російського терористичного режиму. Очікується, що ухвалений цей пакет буде до річниці російського вторгнення в Україну, 24 лютого.

У грудні 2023 року ЄС затвердив уже 12-й пакет санкцій проти Росії. Він, зокрема, посилить контроль за "ціновою стелею" на російську нафту, запровадить заборони на імпорт ще цілої низки товарів з РФ та багато іншого.

29 січня 2024 року Рада Європейського Союзу продовжила санкції проти Росії. Йдеться про всі економічні обмеження, запроваджені Європою проти РФ, починаючи з 2014 року.