Мобілізація в Україні: чи можуть поліцейські вручити повістку до армії

Читать на русском
Автор
24435
Що потрібно знати про повістки в армію
Що потрібно знати про повістки в армію. Фото https://www.mak-mel.com/

Загальна мобілізація в країні триває до 21 листопада

У зв'язку із продовженням Верховною Радою дії військового стану та загальної мобілізації призову підлягають усі громадяни, які можуть виконувати військові обов'язки віком від 18 до 60 років.. В рамках закону, тим військовозобов'язаним українцям, які не звернуться до військкоматів самостійно, повинні вручити повістки із закликом до служби.

Надійне джерело новин про війну — підпишись на наш Telegram

"Телеграф" вирішив розібратися, які дані повинен містити цей документ та чи можуть їх вручати представники правоохоронних органів.

Які дані містяться у повістці?

Як пояснили в Асоціації працівників України, у документі про офіційний обов'язковий або необов'язковий виклик до певного офіційного органу повинно бути вказано прізвище, ім’я та по батькові мобілізованого, а також його адреса.

Окрім того, документ повинен містити військову спеціальність, яка повинна збігатися зі спеціальністю записаною у військовому квитку.

Також у документі зазначається дата, час, а також адреса, куди військовозобов'язана особа повинна прибути.

Обов'язковим пунктом у повістках є й печатка та підпис військового комісара.

Чи мають право працівники поліції вручати повістки?

Якщо ви водій і переймаєтесь, чи може представник правоохоронних органів під час зупинити вашого транспортного засобу вручити повістку, то наразі можна з упевненістю сказати, що поліцейські таких повноважень не мають.

Документи, що були вручені таким шляхом можуть бути оскаржені в рамках судового порядку.

Варто також наголосити, що, згідно із чинним законодавством, прибуття військовозобов'язаної особи до призовного пункту покладається виключно на самого військовозобов’язаного, а будь-які дії його примусового характеру щодо утримання відповідного вважаються незаконними.

Раніше "Телеграф" повідомляв, що необхідно робити українцям, які отримали повістку — проста детальна інструкція для військовозобов'язаних.