На простих людей чекають великі проблеми: економіст дав невтішний прогноз для росіян
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 5813
Експерт розповів, що чекає на простих жителів росії після падіння економіки в країні
Відомий український економіст Михайло Кухар розповів, як ситуація, яка останнім часом склалася на валютному ринку російської федерації, може болісно вдарити по гаманцях звичайних жителів країни.
Надійне джерело новин про війну — підпишись на наш Telegram
Як на своїй сторінці у соцмережі написав фахівець, за прогнозами провідних інвестиційних банків світу, експорт енергоносіїв у 2022 році може принести росії на третину більше, ніж у минулому році: $321 млрд проти тогорічних $244 млрд. Проте, що стосується імпорту, то Кухар переконаний, що він на території росії у 2022 році відчутно "просяде", можливо навіть до 50% у порівнянні з минулорічним.
Окрім того, через війну прогнозується значний профіцит платіжного балансу рф — $200-240 млрд. Варто відзначити, що за довоєнні січень та лютий профіцит платіжного балансу вже склав $39 млрд (за весь 2021 рік – $122 млрд).
Втрати валового внутрішнього продукту росії, згідно з прогнозами банків "IMF" та "Deutsche Bank" у 2022 році від 10 до 14% виглядають вкрай оптимістично, запевняє економіст. За його словами, якщо виходити з ринкового курсу у 200 RUB/USD, про що раніше заявив американський президент Джо Байден і про що свідчить падіння у 10 разів обсягів міжбанківського ринку валюти у москві, то ВВП росії у 2022 році в доларовому еквіваленті, при вирівнюванні курсу до середньорічного значення в 150 RUB/USD впаде більш ніж на 50%.
Економіст наголошує, що такі зміни одразу потягнуть за собою зниження рівня середнього доходу громадян в країні аж на 69%, тобто приблизно до 350-375 доларів на місяць.
"І це без сценарію "дефолту росії" або каскадного банкрутства банківської системи, що загрожує втратою заощаджень більшості населення", — додав Кухар.
Раніше "Телеграф" зібрав думку провідних експертів, які детально розібрали кілька питань, щодо подальшої долі російської економіки після впровадження жорстких санкційних пакетів Заходу.