Північна Корея показово випробувала балістичні ракети і отримала чітку відповідь

Читать на русском
Автор
2744
Кім Чен Ин продовжує показувати Заходу ракетну міць країни
Кім Чен Ин продовжує показувати Заходу ракетну міць країни. Фото Відкриті джерела

Гонка озброєнь в азіатському регіоні продовжується

У середу, 25 травня, військовослужбовці Північної Кореї провели чергове випробування міжконтинентальних балістичних ракет. Також використовувалися кілька зарядів із меншою дальністю та потужністю. США та Південна Корея не обмежилися лише дипломатичними заявами, і у відповідь продемонстрували свою вогневу міць.

Подробиці повідомляє The Washington Post, передає "Телеграф".

Свіжі подробиці з усього світу – підпишись на наш Telegram

Запуск відбувся за кілька годин після того, як американський лідер Джо Байден офіційно закінчив азіатське турне. Ця поїздка була спрямована на показати готовність Штатів співпрацювати з країнами регіону та об’єднатися з ними у разі загрози від КНДР. Ракети були випущені в бік Японського моря.

"Постійні провокації Північної Кореї можуть призвести тільки до більш сильного та швидкого спільного стримування Південної Кореї та США, і можуть лише посилити міжнародну ізоляцію КНДР", — наголосили представники південно-корейського уряду.

КНДР ракетне випробування
Фрагмент сюжету про запуск ракет, показаний у Сеулі

Відомо, що одна з ракет досягла максимальної висоти 540 км, всього пролетівши 360 км на схід. Також були випущені ще мінімум два аналогічні заряди, які разом із першою впали десь в акваторії Японського моря.

Як відповідь Південна Корея та США спільно запустили дві ракети класу "земля-земля" — як попередження Кім Чен Ину, котрий останнім часом знову відчув себе більш фривольно на політичній арені.

Слід підкреслити, що в Пентагоні поки не бачать великої загрози для Америки або її союзників. Проте такі запуски ракет, вважають у Вашингтоні, дестабілізує ситуацію і знову підтверджує, що КНДР користується незаконною програмою озброєння держави.

У Японії, економічної зони якої ракети не зачепили, обмежилися лише дипломатичними заявами. За словами голови міноборони Нобуо Кіші, пуски таких знарядь є "провокацією", а загалом абсолютно неприпустимі.

До речі, у 2022 році це вже 17 ракетне випробування з боку Північної Кореї.

Нагадаємо, раніше ми писали, що політична еліта КНДР відновила "брязкання" ядерною зброєю у бік Південної Кореї та США.