Не штатні солдати: з'явилися деталі про білорусів в окупованій Кирилівці
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 2430
Повністю заперечувати присутність громадян РБ серед окупаційної армії не варто
Загадкові військовослужбовці, яких днями помітили в окупованій Кирилівці Запорізької області, не є представниками штатних підрозділів Збройних сил РБ. Не виключено, що до росіян на цьому напрямку могли перекинути певну кількість найманців із Білорусі, якщо такі, звісно, є в запасі у Кремля.
Про це повідомив очільник об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Євгеній Єрін у ефірі національного телемарафону. Він одразу додав, що особливих нових деталей щодо цього питання поки немає, хоча розвідка й продовжує працювати.
Як відомо, початково інформацію про можливе перебування громадян Білорусі на тимчасово окупованому півдні нашої країни поширив мер Мелітополя Іван Федоров. На думку Єріна, заперечувати правдивість цих даних повністю не можна, адже чиновник, швидше за все, має чимало своїх "очей" у цьому регіоні.
"Що стосується якихось білоруських найманців, то якщо вони там і є, то це якась невелика група, на яку в цілому можна не звертати увагу. Єдине, що можна сказати — саме штатних лінійних підрозділів білоруської армії на даний час там немає", — розповів Єрін.
Додамо, що за даними ресурсу "РІА "Мелітополь", більш імовірним варіантом є те, що "білорусами" насправді можуть стати російські військові із 38-ї окремої гвардійської мотострілкової Вітебської бригади зс рф. Вона дислокується зовсім не на білоруській землі, а в одному із сіл Амурської області.
При цьому шеврони військові носять зі словом "Вітебська", що може вводити незнаючих осіб в оману.
Тим часом на території самої Білорусі відчутно зменшилася кількість російських військовослужбовців. "Телеграф" писав, куди саме їх могли перемістити.
Також ми розповідали, наскільки можливим є наступ росії на Україну з білоруської території.
Додамо, що військовий оглядач, головний редактор "Апострофа" Денис Попович вважає: між Україною та Білоруссю можуть існувати якісь домовленості. І хоча Мінськ демонструє недружні дії щодо Києва, путіну поки не вдалося схилити Лукашенка до прямої участі Білорусі у війні проти України.