Чи розвинувся у вас ПТСР на тлі війни: чотири симптоми, які не можна ігнорувати

Читать на русском
Автор
2818
Названо головні симптоми ПТСР
Названо головні симптоми ПТСР

ПТСР розвивається лише у 20-30% людей, які пережили травматичні події

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) може з’явитися у житті після пережитої важкої події. На тлі війни багато хто відчув на собі почуття страху, паніки, частої тривожності при сигналах повітряної тривоги, звуках роботи ППО або "прильотах". Все це так чи інакше завдає нашій психіці психологічної травми, через яку згодом може розвинутися ПТСР.

Міністерство охорони здоров’я України на своїй офіційній сторінці у Facebook розкрило тему посттравматичного стресового розладу та розповіло про його особливості. За його словами, ПТСР переважно розвивається лише у 20-30% людей, яким довелося пережити травматичні події в житті.

Про наявність посттравматичного стресового розладу можуть говорити симптоми, які можна поділити на чотири категорії:

  • Симптоми повторного переживання; проживання травматичної події знову та знову; флешбеки – повторні спогади із почуттям перебування всередині події, нічні кошмари.
  • Уникнення нагадувань чи спогадів про травму.
  • Неконструктивні поведінкові рішення, когнітивні/емоційні порушення.
  • Гіперзбудження, підвищена тривожність (посилено почуття загрози).

Людям з таким розладом дуже легко нашкодити, тому лікуванням має займатися спеціаліст, який пройшов навчання за доказовими методами, які пройшли належну наукову перевірку та визнані на рівні міжнародних асоціацій.

Раніше "Телеграф" повідомляв про те, чи можна дозволити собі відчувати радість під час війни, і що з цього приводу радить психолог.

Після війни психолог знадобиться мільйонам українців. У Міністерстві охорони здоров’я України назвали вражаючі цифри.

Info Icon

Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.