З якими хворобами не беруть до армії навіть під час війни: повний перелік
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 63573
Кого з українців не мобілізуватимуть
В Україні після початку повномасштабного військового вторгнення росії було введено воєнний стан, а потім оголошено загальну мобілізацію. У тому числі в армію можуть бути призвані й ті, хто у мирний час був звільнений від цього за станом здоров’я.
Як повідомляє Юридичний портал, у лікарській комісії у військкоматі є чіткий перелік хвороб, за наявності яких військовозобов’язані звільняються від призову.
"Як правило, повне звільнення від загальної військової повинності мають призовники з явними важкими патологіями, наприклад, відсутність кінцівки, сліпота або глухота, розумова відсталість, шизофренія тощо", — йдеться у матеріалі.
В інших випадках призовника списують не повністю, а найчастіше дають відстрочку для лікування.
Адвокати пояснюють, що список насправді дуже широкий, але ймовірність того, що призовник буде повністю звільнений, залежить від об’єктивності медогляду та результатів додаткових медичних перевірок.
У переліку найпоширеніших хвороб, з якими військовозобов’язаного визнають непридатним, є:
- шкірні захворювання;
- грижі;
- алергія;
- гіпертонічна хвороба І-ІІІ стадії;
- хвороби дихальних шляхів;
- проблеми з хребтом;
- захворювання опорно-рухового апарату;
- психічні розлади;
- захворювання ШКТ;
- хвороби серця;
- вегетосудинна дистонія з пароксизмальними порушеннями;
- проблеми з зором.
Повний список хвороб можна знайти в документі, доступному за цим посиланням.
Як повідомлялося раніше, обмежено придатних людей, які були призвані в армію після оголошення мобілізації не можуть направити до лав десантно-штурмових військ, морської піхоти та інших родів військ. Втім, їх можуть залучити до несення служби у військкоматах чи підрозділах забезпечення.
Важливо:
будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.