Ракетні удари по Україні можуть посилитися: у ЗСУ назвали строки та ознаки

Читать на русском
Автор
2220
Окупанти можуть активізувати ракетні удари
Окупанти можуть активізувати ракетні удари. Фото rbc.ru

Є один фактор, який може дозволити росії посилити удари

Російські окупанти можуть посилити ракетні удари по українських містах. Це пов’язано з їхніми планами розпочати виробництво ракет Х-50 вже найближчим часом.

Про це сьогодні, 13 квітня, на брифінгу повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексій Громов.

"За наявними даними в червні ц.р. росія планує почати серійне виробництво стратегічних крилатих ракет повітряного базування типу Х-50, що дозволить кремлю восени активізувати ракетні удари по території нашої країни", — сказав він.

Варто зазначити, що крилата ракета Х-50 має довжину 6 метрів та масу близько 1600 кг. Вона здатна вражати цілі на дальності до 1,5 тисяч км. Її крейсерська швидкість польоту – 700 кілометрів на годину (максимальна – 950). Носіями Х-50 є надзвукові стратегічні бомбардувальники Ту-22М3 та Ту-160, а також турбогвинтові Ту-95МС.

Водночас військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко у своєму Telegram-каналі прокоментував можливі масовані удари по Україні. Він нагадав, що остання масштабна атака була 9 березня. Тоді росіяни використали 68 ракет авіаційного та морського базування, після чого більше як місяць не завдавали нових ударів.

"Але це не говорить про те, що у неї (росії. — Ред.) закінчилися ракети — аж ніяк. Російський ВПК продовжує виробництво основної ракетної номенклатури Х-101, Х-59, Х-31, Х-38, КРМБ "Калібр". Загальний показник поповнення боєкомплекту у них становить 2-5 ракет тієї чи іншої номенклатури на добу, тобто, залежно від поставок контрабандних запчастин, обсяги виробництва можуть становити від 60 до 150 ракет на місяць. Але в основному у менший бік, аніж у більший, оскільки ці поставки займають більше часу і не завжди здійснюються в строк, а залежність від них критична", — пише Коваленко.

На його думку, зараз ми можемо спостерігати два явища — накопичення БК, з урахуванням його розтрати за 2022 рік і зміну пріоритетів. Не виключено, що в росії усвідомили безперспективність ударів по енергетичній інфраструктурі і зараз думають над новими цілями, які атакуватимуть.

"Власне, розслаблятися дуже рано. Тим більше, що в окупантів завжди спрацьовують маніакальні інстинкти на свята і дати. Великдень, 1 травня, 2 травня, 9 травня… Тригерів, які активізують їхню терористичну ментальність, безліч", — підкреслив Коваленко.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, що у ЗСУ розповіли, чи варто чекати від росіян ракетних ударів по Україні на Великдень.