Чому росія втратила переваги у війні: експерт назвав проблеми путіна

Читать на русском
Автор
ЗСУ на фронті Новина оновлена 29 листопада 2022, 06:03
ЗСУ на фронті. Фото facebook.com/GeneralStaff.ua

Михайло Самусь спрогнозував "Телеграфу", як саме плани кремля руйнують погода та ЗСУ

Попри масовані ракетні удари по Києву та іншим містам країни росія наразі не здатна переломити хід у війні та стримати бойову активність Збройних Сил України.

Таку оцінку в коментарі "Телеграфу" зробив директор New Geopolitics Research Network, військовий експерт Михайло Самусь, аналізуючи, чи вплине зимова погода на інтенсивність бойових дій та перетікання війни в іншу фазу, зокрема позиційну.

"Взагалі насправді у рф зараз немає інструментів, щоб змінити ситуацію на полі бою. Українська армія повністю володіє ініціативою. В принципі, жодних можливостей у росії зараз немає якось змінити хід бойових дій саме на полі бою. А мобілізовані створюють більше проблем, ніж переваг для російської армії", — каже військовий експерт.

За його словами, також у певній мірі не зникає загроза вторгнення путінської армії в Україну з півночі (з Білорусі), "але там на даний момент у росії немає наступального угруповання, яке сформоване і готове для проведення дій на українському напрямку".

"Звісно, для рф це було б абсолютно логічне створити там угруповання для операції, щоб відтягнути українські сили зі сходу, щоб затягнути українські наступальні операції. Але на даний момент конкретних можливостей у росії з точки зору формування угруповання немає. Очевидно, у них є проблеми з комплектуванням, з особовим складом військових частин. Є проблеми з комплектуванням військовою технікою, озброєнням. Тому вони не можуть створити наступального угруповання на території Білорусі для проведення достатньої ефективної операцїї", — аргументує Самусь.

Коментуючи інформацію, що кремль може готувати теракти на території рф (в Бєлгороді) та в РБ на атомнії станції, експерт зазначив наступне: "Такі загрози звісно існують, оскільки росія часто використовую у своєму арсеналі такі провокації. Це було нормально для КДБ, нормально для ФСБ, нормальне для сучасного російського керівництва. Але ефект від цього буде абсолютно мінімальний, адже, по-перше: що російське, що білоруське населення дуже аморфне, воно позбавлене будь-якого відчуття відповідальності за ситуацію".

"Тобто, якщо там навіть будуть проводити якісь бойові дії, населення буде просто нейтрально спостерігати за цими подіями. І в РБ, і в рф населення дуже пригнічене диктаторськими режимами. Тому єдине завдання цього (провокацій ФСБ, — Авт.) може бути таким, щоб і російське і, і білоруське населення не починало розуміти, що відбувається насправді, не починало формувати якісь протестні настрої проти власне лукашенка і путіна. В цьому сенсі такі дії можуть мати якийсь ефект. Але насправді для України вони не будуть мати жодного значення", — аналізує Михайло Самусь.

Як повідомлялося, після того, як російська армія зазнала низки невдач на полі бою в Україні, а також малорезультативної мобілізації в росії, в кремлі, мабуть, замислилися про прискорення втягування білоруської армії у війну на своєму боці. Про це зокрема попереджувало Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Також "Телеграф" писав, що разом з тим у Сполучених Штатах не виключають, що кремль може вдатися до застосування зброї масового ураження в Україні, але їм стане не ядерна, якою росія намагається залякувати протягом тривалого часу.