Шойгу призначив командувача військ вторгнення в Україну: що про нього відомо

Читать на русском
Автор
7420
Російський генерал Сергій Суровікін
Російський генерал Сергій Суровікін. Фото https://topwar.ru/203024-voenkory-govorjat-surovikina-naznachili-komandujuschim-svo-u-jetogo-slozhnogo-processa-pojavilsja-otvetstvennyj-hozjain.html

Російська окупаційна армія в Україні отримала єдиного командувача

На тлі поступового наступу Збройних сил України на фронтах і невдач російських окупантів військово-політичне керівництво росії призначило єдиного начальника угруповання вторгнення (так званої спеціальної військової операції), яким став генерал армії рф Сергій Суровікін.

Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на Міноборони рф в суботу, 8 жовтня.

Примітно, що раніше окупанти не мали єдиного керівництва під час вторгнення в Україну. Відомо, що раніше Суровікін командував Південною групою військ вторгнення в Україну та організував наступ окупантів у Луганській області.

Призначення Суровікіна на посаду керівника вторгнення в Україну також коментують різноманітні пропагандисти та бойовики. При цьому командир батальйону бойовиків "Восток" Олександр Ходаковський стверджує, що таке призначення "самого Суровікіна не порадувало": "Немає кращого способу збити Суровікіна, ніж призначити його відповідальним за хід операції при тому, що операція поки що не блищить, а всі основні важелі залишаються в опонентів".

Суровікін (1966 р.н.) — уродженець Новосибірська (рф). За даними з відкритих джерел, "відзначився" ще на початку 90-х.

Так було в серпні 1991 року у званні капітана виконував обов’язки командира 1-го мотострілецького батальйону 2-ї гвардійської мотострілецької дивізії. За наказом ДКНС (рос. ГКЧП) на чолі батальйону з БМП був відправлений до Москви під час путчу. Там очолювану ним колону бронетехніки зупинили демонстранти, які звели барикади і не пропускали техніку далі. Суровікін спочатку стріляв у повітря, а потім наказав колоні йти на прорив, під час якого загинули троє молодих людей — двох було застрелено, одного — роздавлено гусеницями БМП.

Після поразки ДКНС Суровікін був заарештований, близько 7 місяців перебував під вартою під час попереднього слідства. Але звинувачення було знято, оскільки він виконував накази керівництва. Мало того, Суровікін був підвищений у званні за наказом президента росії Бориса Єльцина.

Під час навчання у Військовій академії імені М. В. Фрунзе у вересні 1995 року був визнаний військовим судом Московського гарнізону винним у пособництві у придбанні та збуті, а також носінні вогнепальної зброї та боєприпасів без відповідного дозволу. Його засудили до одного року позбавлення волі умовно, проте згодом звинувачення зняли, а судимість погасили.

Після академії служив у Таджикистані спочатку командиром мотострілецького батальйону, а наприкінці служби в цій країні зростав до начштабу мотострілецької дивізії.

У 2002 році закінчив з відзнакою Військову академію Генштабу Збройних сил рф. Далі просувався по службі, обіймаючи високі посади як і окремих військових формуваннях, і у керівництві різних військових округів росії.

Відзначився і в Сирії, де з березня по грудень 2017 був командувачем угрупуванням російських військ. За словами ряду російських військових експертів, Суровікін зумів переламати хід війни в Сирії та організувати поразку військових формувань супротивників сирійського диктатора Башара Асада.

У жовтні 2017 року генерал-полковник Суровікін був призначений на посаду головнокомандувача Повітряно-космічними силами рф. Після призначення до середини грудня 2017 року продовжував перебувати в Сирії та виконувати обов’язки командувача угрупуванням. Далі, у 2019 році, знову був призначений командувачем російського угрупування військ у Сирії. У сукупності він командував російськими військами в Сирії більше року — довше, ніж будь-хто з вищих офіцерів, які займали цю посаду

Примітно, що останнім часом у зоні попередньої відповідальності Суровікіна на Луганщині окупаційні війська відступають під натиском ЗСУ.