Війна — день 36: росія продовжує зазнавати втрат у живій силі та техніці, але не припиняє обстрілювати міста України

Читать на русском
Автор
7291
Головні новини в Україні 31 березня
Головні новини в Україні 31 березня. Фото Колаж "Телеграфу"

Оперативно про головне за день.

В Україні розпочався 36-й день протистояння широкомасштабному російському вторгненню. Російська армія продовжує втрачати свій командирський склад , а також живу силу і військову техніку , через що була змушена відводити частину своїх сил на перегрупування та доукомплектування, видаючи це за жест доброї волі та добровільний відхід. При цьому ні вдень, ні вночі не припиняються як авіанальоти, так і ракетні удари по українських містах.

У цьому матеріалі "Телеграф" щогодини повідомляє про найважливіші новини за 30 березня. При цьому ви можете стежити за оперативною ситуацією в Україні у нашому Telegram-каналі за цим посиланням.

23:00 Станом на вечір 31 березня на Херсонщині українські захисники звільнили від окупантів 11 населених пунктів.

Німеччина розглядає можливість націоналізації дочірніх компаній російських "Газпрому" та "Роснефти".

22:00 Російські окупанти, за даними Міноборони України, з почату широкомасштабного вторгнення:

  • випустили по Україні 1370 ракет;
  • вбили 148 дітей під час обстрілів та авіанальотів;
  • знищили 15 українських аеропортів;
  • понад 10 млн українців покинули свої домівки через війну.

21:00 За даними США, росіяни готують авіаудари за чотирма напрямками: трьома українськими містами та Донбасом.

Зеленський за підсумками чергових переговорів із президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом повідомив про готовність турецької держави стати гарантом безпеки України.

20:00 На Чернігівщині Збройні сили України звільнили ще два населені пункти.

19:00 Російські окупанти за останню ніч відвели близько 700 одиниць військової техніки від Києва. У Генштабі кажуть, що радіти рано, адже це може свідчити про перегрупування ворогів чи стягування сил на Донбас.

США розконсервовують стратегічні запаси нафти — Джо Байден оголосив про видобування 1 млн барелів нафти на день із національного Стратегічного нафтового резерву протягом наступних шести місяців.

18:00 путін оголосив, що оплата "недружніми країнами Заходу" російського газу рублями має розпочатися з 1 квітня. Франція та Німеччина вже заявили, що у контрактах такого не було.

Джерела видання "Медуза", близькі до Кремля, повідомляють, що там панує повна розгубленість.

17:00 Британська розвідка опублікувала свіжу мапу боїв в Україні. У двох місцях карти, якщо порівняти її зі вчорашньою, видно покращення позицій ЗСУ.

16:00 Японська влада на офіційному рівні вирішила називати південні Курильські острови "споконвічною територією Японії, що знаходиться під незаконною окупацією росії". Таке формулювання міститься у проекті нового випуску "Синьої книги з дипломатії" (урядовий довідник про зовнішню політику Японії).

15:00 Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що має намір провести зустріч президентів України Володимира Зеленського та Росії Володимира Путіна найближчим часом.

А путін у розмові з прем'єром Італії заявив, що в Україні поки що не створено умов для припинення війни.

14:00 Стало відомо, що два російські літаки, які порушили повітряний простір Швеції поблизу Готланду ще 2 березня, були оснащені ядерною зброєю. У збройних силах Швеції вважають, що порушення було умисним.

13:00 У Запоріжській області жителі одразу кількох населених пунктів можуть спокійно видихнути — українські захисники вибили з них російських окупантів.

Міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані прокоментував заяву так званого президента "республіки" Південна Осетія Анатолія Бібілова про проведення референдуму щодо входження до складу Росії.

12:00 путін підписав указ про весняний призов — в армію Росії збираються призвати 134,5 тис. чоловік.

Чоловік нардепки Ольги Стефанишиної загинув під Черніговом.

11:00 У найближчі кілька днів на околицях Києва можуть йти серйозні бої з російськими окупантами. Такий прогноз пролунав у четвер, 31 березня, від розвідки британського Міноборони, незважаючи на те, що Росія справді відвела частину військ від столиці.

Тим часом, Генштаб ЗСУ озвучив нові цифри втрат росіян — так, у живій силі вони втратили вже 17 500 людей.

10:00 В ООН заявили про "заслуговуючі на довіру твердження", про застосування росією в населених пунктах касетних боєприпасів 24 рази.

Також у партії "Слуга народу" пояснили особливості нейтралітету, який хочуть отримати для України — про це розповів учасник переговорів Давид Арахамія.

09:00 З України тікають осетинські бойовики — у невизнаній "республіці" визнали дезертирство та закликали не судити їх за боягузтво.

А тим часом довіра до українського президента Володимира Зеленського у США вражає.

08:00 На Херсонщину привезли російських фахівців із "зомбування" для проведення інформкампанії в регіоні з метою встановлення чергової псевдореспубліки. Місцеві росіянам не раді.

07:00 російська армія продовжує атаки на Луганщині та Донеччині. Аналітики вважають, що попри числені втрати росія може захопити Маріуполь через кілька днів. Частина військ з-під столиці передислокується, як вважається — на Донбас.

06:00 За час війни 60% українських дітей змушені були покинути свої домівки, 2,5 млн переміщені всередині країни, ще 2 — виїхали за кордон. Такі дані наводить ООН. Також повідомляється, що в Україні зруйновані 733 навчальні заклади.

05:00 Україна та Польща працюють над спільною угодою про повне перекриття кордону Білорусі через її підтримку дій російських окупантів.

Німецький виробник вантажних автомобілів та автобусів MAN був змушений відправити в неоплачувану відпустку близько 11 тис. співробітників через російське військове вторгнення в Україну, повідомляє "Інтерфакс".

Компанія заявила, що її підприємства в Мюнхені та польському Кракові зупинено з 14 березня через припинення постачання електричних проводів, що випускаються на українських заводах. На трьох інших підприємствах MAN обсяги виробництва скорочені, зокрема, на заводі з випуску двигунів у Нюрнберзі.

04:00 Російських військових, які захоплювали територію Чорнобильської АЕС, привозять до центру радіаційної медицини у білоруському Гомелі.

Україна та Польща працюють над спільною угодою про повне перекриття кордону Білорусі через її підтримку дій російського вторгнення.

03:00 За 30 березня українські війська знищили 4 літаки, 1 БПЛА, 2 крилаті ракети окупантів, повідомляє Командування Повітряних сил Збройних сил України.

02:00 Українські захисники звільнили село Слобода на під'їзді до Чернігова.

Українсько-російські переговори у онлайн-форматі відновляться 1 квітня.

01:00 Зеленський відкликав послів із Грузії та Марокко через відсутність результатів на дипломатичній роботі.

Протягом останньої доби російські окупанти інтенсивно бомбардували цивільні об'єкти Дергачівської громади Харківської області, внаслідок чого як мінімум 1 особа загинула, 3 поранені.

00:00 Прем’єр-міністр Словенії Янез Янша підтримує надсилання зенітно-ракетних комплексів С-300 до України.

США анонсували поставки потужних систем ППО до України.

Вечірнє відеозвернення президента України Володимира Зеленського:

  • Одночасно з відступом російських військ від Києва спостерігається їхнє накопичення на Донбасі;
  • Підписав укази про відкликання послів у Грузії та Марокко.

Нагадаємо, події перших двох днів "Телеграф" транслював онлайн у матеріалі "Війна: путін намагається взяти Київ, армія Росії зазнає великих втрат в Україні".

Третій день російського вторгнення до України – 26 лютого – розписували тут: "Війна – день 3: хроніки боротьби за Україну".

А якою була ситуація 27 лютого – розписали погодинно у статті: "Війна – день 4: шляхи не очікували, що ми протримаємось так довго. Хроніка боротьби за Україну".

Про події 28 лютого читайте у матеріалі: "Війна – день 5: Україна зазнає бомбардувань, але дає гідну відсіч агресору. Хроніка боротьби за Україну".

Про те, як Україна прожила 1 березня, можна ознайомитись у статті: "Війна – день 6: Україна зустрічає весну під ворожими обстрілами, але впевнено дає відсіч".

Події 2 березня ми розписували у матеріалі "Війна – день 7: війська путіна майже скрізь зупинені та у помсту руйнують міста України".

Інформація за 3 березня доступна у текстовій трансляції: "Війна – день 8: путінські війська перетворюють міста України на руїни, але не можуть просунутися вглиб країни".

А про події 4 березня читайте у матеріалі: "Війна – день 9: Росія обстрілює мирні міста, але втрачає техніку пачками".

Також ви можете ознайомитися з інформацією за 5 березня у матеріалі: "Війна — день 10: над росією опускається завіса, ЗСУ збивають літаки, а пілотів беруть у полон".

З даними за 6 березня можна ознайомитися у трансляції: "Війна — день 11: росія втрачає літаки і в помсту бомбить українські міста".

Події 7 березня можна переглянути у матеріалі: "Війна — день 12: нові переговори, жорстокі бої та поява міст-героїв".

Інформація за 8 березня доступна за посиланням: "Війна — день 13: росіяни "вітають" українок із 8 березня бомбардуваннями міст та вбивствами".

Про події 9 березня читайте у матеріалі: "Війна – день 14: Росія йде у дефолт, але продовжує вбивати мирних українців".

Тестова трансляція бойових дій в Україні за 10 березня доступна у матеріалі "Телеграфа": "Війна — день 15: бомбардування України продовжується, а українцям дозволили вбивати окупантів".

Події російсько-української війни 11 березня відбито у матеріалі: "Війна — день 16: окупанти вдарили по Заходу України і тероризують мирних жителів".

Про те, що відбувалося в суботу, 12 березня, можете ознайомитись у статті за посиланням: "Війна – день 17: перші офіційні дані про втрати України та продовження боїв".

Інформація за 13 березня доступна у матеріалі: Війна – день 18: росіяни втрачають війська та вдарили крилатими ракетами по Яворівському полігону.

Події 14 березня можна переглянути у матеріалі: "Війна — день 19: росіяни продовжують бомбардувати міста України, а путін уже побіг на уклін до Китаю".

Про те, що відбувалося 15 березня, можна дізнатися у нашій статті: "Війна – день 20: до росіян повільно приходить прозріння, а окупанти продовжують обстріл мирних міст України".

Інформацію за 16 березня читайте у матеріалі: "Війна – день 21: обстріл театру у Маріуполі, виступ Зеленського у Сенаті та перші деталі мирного договору".

Події 17 березня доступні у матеріалі: "Війна — день 22: світ вимагає від росії припинити війну, але міста України продовжують зазнавати обстрілів".

Події російсько-української війни за 18 березня "Телеграф" розписав у матеріалі: "Війна — день 23: росія майже повністю відрізана від світу, але кривавий терор в Україні не закінчує".

Про те, що відбувалося 19 березня, можна дізнатися у статті: "Війна — день 24: країни формують "антипутінський щит", але окупанти продовжують знущатися з України".

Також ви можете ознайомитися з інформацією за 20 березня у матеріалі: "Війна — день 25: росіяни втрачають перевагу в небі України, але продовжують обстрілювати мирне населення".

Події російсько-української війни за 21 березня доступні у матеріалі: "Війна — день 26: путін готові кинути російських дітей на війну, а росія влаштовує нові провокації та обстріли".

Інформацію за 22 березня читайте у матеріалі: "Війна — день 27: Захід заговорив про системи ППО для України, доки окупанти кидають бомби на українські міста".

Про те, як розвивалася ситуація 23 березня можна дізнатися у трансляції: "Війна — день 28: росія вже втратила в Україні більше, ніж за всі роки в Афгані, але продовжує агресію".

З подіями 24 березня можна ознайомитись у матеріалі:"Війна — день 29: уже минув місяць від початку провального нападу росії на Україну".

Інформацію за 25 березня можна дізнатися за посиланням: "Війна — день 30: Чорнобаївка-10, обстріл українських міст, російські кораблі йдуть на дно".

Дані за 26 березня доступні у матеріалі: "Війна — день 31: штурм Славутича, визволення Тростянця та важлива промова Байдена".

Про те, що відбувалося 27 березня, можна дізнатися у нашій статті: "Війна — день 32: Україна повертає свої території, а росія перекинула до Мелітополя свої війська з Грузії".

Події російсько-української війни за 28 березня "Телеграф" розписав у матеріалі: "Війна — день 33: Україна перейшла у контрнаступ, але росіяни і далі стріляють по містах ракетами.

Про те, що відбувалося 30 березня, можна дізнатися у статті: "Війна — день 34: переговори в Стамбулі, удар по Миколаївській ОДА та відвід військ рф з-під Києва".

Інформацію за 30 березня можна дізнатися за посиланням: "Війна — день 35: на тлі "успішних" переговорів росія завдає масованих ракетних ударів містам України".