Війна - день 34: переговори в Стамбулі, удар по Миколаївській ОДА та відвід військ рф з-під Києва
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 11321
Оперативно про головне 29 березня
Україна вже другий місяць протистоїть російській армії, яка 34 дні нищить мирні українські міста всіма можливими способами. Один із пріоритетних напрямків — столиця. Окупанти намагаються оточити Київ з різних боків, однак українська армія не дає їм цього зробити. Зокрема, було відбито та зачищено від росіян місто Ірпінь під Києвом, звідки вороги завдавали ударів по столиці. Крім того, Україна проводить обмежені контратаки на схід від Києва, Харкова та в Сумській області. А це може дати можливість зірвати плани росії щодо відновлення наступів і відбити українську територію у ворога. Все це спонукає ворогів до зміни стратегії — найближчим часом варто очікувати на жорсткі ракетні удари в усіх куточках України. Про останнє добре поінформовані всі українські військові й вже вживають необхідних заходів.
У цьому матеріалі "Телеграф" щогодини повідомляє про найважливіші новини за 29 березня. При цьому ви можете стежити за оперативною ситуацією в Україні у нашому Telegram-каналі за цим посиланням.
23:00 Зеленський виступив з черговим відеозверненням:
- Російська армія все ще має значний потенціал для продовження атак. Обстріли наших міст продовжуються, Маріуполь заблокований, ракетні та авіаційні удари не припиняються.
- Сигнали з переговорного майданчику позитивні, але вони не заглушають розриви російських снарядів. Безумовно, Україна налаштована на переговори і продовжуватиме їх. Ми розраховуємо на результат. Має бути реальна безпека для нас, для нашої держави та суверенітету. Російські війська мають залишити окуповані райони. Суверенітет і територіальна цілісність мають бути гарантовані. Жодних компромісів щодо суверенітету і нашої територіальної цілісності бути не може.
- Питання про послаблення санкцій може навіть не підійматися поки не завершиться війна і ми не повернемо своє. Навпаки, вони повинні посилюватись щотижнево.
- Держава відшкодує втрату квартири чи будинку внаслідок бойових дій. Кожен наш громадянин вже може подати відповідну заявку у ДІЮ. Треба оновити додаток, щоб побачити нову послугу.
22:00 Кількість загиблих внаслідок ракетного обстрілу Миколаївської ОДА зросла до 12, постраждали 33 особи.
"На місці руйнування деблоковано тіла 12 людей, 33 особи постраждали", — йдеться у повідомленні ДСНС України.
На Білгородщині росії вибухає склад боєприпасів.
21:00 Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк стверджує, що зобов'язання росії стати однією з країн-гарантів безпеки України нібито накладає на неї низку певних обтяжень.
"Окремо скажу, що присутність поряд із США, Великобританією, Туреччиною, Німеччиною та іншими країнами росії як країни-підписанта багатостороннього договору накладає на росіян багато додаткових обтяжень і дозволяє нам не йти на складний двосторонній формат. Тільки в рамках багатостороннього договору можна уникнути традиційної російської необов'язковості за юридичними договорами", — написав він у своєму телеграм-каналі.
Внаслідок ракетного удару по будівлі облдержадміністрації у Миколаєві загинуло 9 людей, 28 було поранено, повідомив Офіс генпрокурора України.
Актуальна ситуація у Київській області на вечір 29 березня від голови Київської ОВА Олександра Павлюка:
20:00 Ватажок бойовиків "ДНР" пушилін після "виходу на кордони "республіки" обіцяє провести "референдум" про входження до складу Росії.
Державний концерн "Укроборонпром" усунув 76-річного Сергія Бичкова з посади генерального директора державного підприємства "Антонов", що входить до складу концерну. Чому це важливо? Раніше командир екіпажу Ан-225 "Мрія" Дмитро Антонов заявляв, що літак "Мрія" у Гостомелі не врятували через бездіяльність керівництва ДП "Антонов".
19:30 Глава російської делегації на переговорах із Києвом Володимир Мединський заявив, що деескалація на київському та чернігівському напрямках не означає припинення вогню.
А тим часом країни Заходу висилають десятки російських дипломатів. Йдеться про Нідерланди, Бельгію, Польщу, Чехію, Ірландію і навіть Північну Македонію.
18:30 У Маріуполі поранено одного з відомих друзів Кадирова.
18:00 Мирні росіяни вщент розкритикували владу РФ за рішення відвести окупаційні війська з Києва та Чернігова.
17:00 Американська розвідка вже спостерігає відведення частини російських військ від Києва, пише CNN.
В ОП розповіли, коли можна чекати на новий очний раунд переговорів з росією.
Додому з полону повернувся автор гасла, яке вже знає весь світ: "Російський військовий корабель, йди нах*й"
16:00 Після закінчення переговорів у Стамбулі сторони виступили з заявою щодо підготовки певного міжнародного договору. Ключові положення, які були озвучені на брифінгах, можна почитати тут.
14:00 Міністерство оборони США планує прискорити виробництво Javelin та Stinger, які постачає в Україну, повідомляє CNN. Тільки на 7 березня Штати передали 17 тисяч Джавелінів і 2 тисячі Стінгерів, — відтоді обсяги поставок безсумнівно стали більшими, але оновлені дані не більше не оголошувалися.
Внаслідок ракетного удару по Миколаївській ОДА загинуло вже 7 осіб, ще 22 постраждали.
13:00 Внаслідок ракетного удару по Миколаївській ОДА загинуло щонайменше троє людей, 22 постраждали, і під завалами ще є люди. Віталій Кім показав відео моменту прильоту ракети.
Радник голови ОП Михайло Подоляк у перерві між переговорами у Стамбулі назвав ключові моменти — договір про міжнародні гарантії безпеки для України та порушення правил ведення війни, заклики з обох боків до знищення один одного.
12:00 Окупанти обстріляли Бучу з "Градів" та мінометів, є загиблі, а фото наслідків вражають.
11:00 Російські військові вдарили по будівлі ОДА у Миколаєві та відправили на місто авіацію з Криму; судячи з усього, його продовжать бомбити. Під завалами будівлі можуть бути люди, Віталій Кім не постраждав, — він проспав і не був на робочому місці на момент удару.
Також були удари по Павлограду та Нікополю (Дніпропетровська область).
10:00 У Стамбулі розпочалися російсько-українські переговори.
На сьогодні погодили три гуманітарні коридори:
- з Маріуполя до Запоріжжя власним автотранспортом;
- з Мелітополя до Запоріжжя, автобуси та гуманітарна допомога вже виїхала;
- з Енергодару до Запоріжжя на власному транспорті.
09:00 Ювенальні прокурори: 144 дитини загинули через збройну агресію рф в Україні, більше 220 були поранені.
Кількість злочинів росії проти України в цілому тим часом також зростає:
З'явилися свіжі дані про втрати рф в Україні на 29 березня:
08:00 Показові фото наслідків приходу "руського миру" на Луганщину:
07:00 Генеральний штаб ЗСУ повідомляє:
- російські війська продовжують бомбардування та ракетні удари по українським містам, концентруються на сховищах пального,
- в тимчасово окупованих населених пунктах на Харківщині, Херсонщіні, Київщині, Чернігівщині, у Запорізькій області займаються мародерством, грабують місцевих, обстрілюють житлові будинки, викрадають та тримають у заручниках людей,
- на Донеччині та Луганщині за добу відбиті 7 атак ворога, знищені 12 танків, 2 БМП та 3 авто,
- українські повітряні сили за добу уразили 8 літаків, 3 вертольоти, 4 БПЛА та 2 крилаті ракети.
Російській війська намагаються закріпити позиції та окопатися, вони підривають мости і перегрупуються — нові карти з фронту на ранок 29 березня.
06:00 Британський уряд закликав компанії, які працюють у держсекторі, законно розірвати контракти з білоруськими та російськими партнерами. Йдеться, зокрема, про держвідомства, ради та лікарні. Направлене це на зменшення фінансування "путінської військової машини".
05:00 Японія з 5 квітня забороняє експорт до росії автомобілів преміумкласу, дорогоцінного каміння та ювелірних виробів.
Українські підприємства успішно ремонтують захоплену у російських окупантів важку військову техніку. Зокрема йдеться про реактивні системи залпового вогню "Смерч" та "Ураган", а також зенітно-ракетний комплекс "Оса".
ЄС планує позбавитися залежності від російських енергоносіїв раніше, ніж від викопного палива в цілому. Голова Євроради Шарль Мішель: "Ми маємо звільнитися від залежності від викопного палива і ще швидше — від залежності від російських вуглеводнів".
04:00 Практично по всій території України оголошено повітряну тривогу.
У Росії Мінтранс хоче змусити служби замовлення таксі передавати дані ФСБ, пише РБК.
До якої саме інформації та навіщо ФСБ має отримати доступ, у тексті законопроєкту не пояснюється, але йдеться про дані, що "використовуються для отримання, зберігання, обробки та передачі замовлень легкового таксі".
03:00 ЗСУ відкинули ворога від підступів Кривого Рогу (Дніпропетровська область) на 40-60 км, заявляє голова військової адміністрації Олександр Вілкул.
02:00 Хімічний та радіаційний фон після чергового ракетного удару по нафтобазі на Рівненщині в нормі, здоров'ю громадян нічого не загрожує, повідомив голова обласної військової адміністрації Віталій Коваль.
01:00 Повітряні сили ЗСУ за минулу добу збили 17 цілей.
Британська розвідка повідомляє, що росія перекинула на схід України ПВК Вагнера.
Через серйозні втрати та захлинувся наступ в Україні російська влада вирішила перенаправити найманців із сирійського та африканського напрямків на український театр військових дій.
Очікується, що найближчим часом у військових діях в Україні візьмуть участь понад тисячу найманців, зокрема керівництво ПВК.
00:00 Президент України Володимир Зеленський звернувся зі черговим відеозверненням до українців:
- Наші захисники просуваються на Київщині, повертають контроль над українською територією. Звільнили Ірпінь.Проте все ж зарано говорити про безпеку в цій частині нашої області. Бойові дії тривають.
- Чернігівщина, Сумщина, Харківщина, Донбас, південь України – ситуація всюди залишається напруженою, дуже складною.
- Станом на цей день відомо про загибель 143 дітей.
- Маріуполь так і залишається заблокованим. Російські війська не дали організувати сьогодні жодного гуманітарного коридору, не дали "тишу".
- Італія погодилася стати одним з гарантів безпеки України у відповідній новій системі гарантій, яку ми опрацьовуємо.
- Зараз багато натяків і попереджень про те, що нібито посилення санкцій, наприклад у вигляді ембарго на постачання російської нафти у Європу, буде у разі, якщо росія застосує хімічну зброю. "Просто немає слів. Лише вдумайтеся, до чого це все дійшло. Чекати на хімічну зброю…"
- Вже з цього тижня ми створюємо при Офісі президента групу експертів – українських і міжнародних, які на постійній основі будуть аналізувати застосовані проти росії санкції – на що вони реально впливають.
Нагадаємо, події перших двох днів "Телеграф" транслював онлайн у матеріалі "Війна: путін намагається взяти Київ, армія Росії зазнає великих втрат в Україні".
Третій день російського вторгнення до України – 26 лютого – розписували тут: "Війна – день 3: хроніки боротьби за Україну".
А якою була ситуація 27 лютого – розписали погодинно у статті: "Війна – день 4: шляхи не очікували, що ми протримаємось так довго. Хроніка боротьби за Україну".
Про події 28 лютого читайте у матеріалі: "Війна – день 5: Україна зазнає бомбардувань, але дає гідну відсіч агресору. Хроніка боротьби за Україну".
Про те, як Україна прожила 1 березня, можна ознайомитись у статті: "Війна – день 6: Україна зустрічає весну під ворожими обстрілами, але впевнено дає відсіч".
Події 2 березня ми розписували у матеріалі "Війна – день 7: війська путіна майже скрізь зупинені та у помсту руйнують міста України".
Інформація за 3 березня доступна у текстовій трансляції: "Війна – день 8: путінські війська перетворюють міста України на руїни, але не можуть просунутися вглиб країни".
А про події 4 березня читайте у матеріалі: "Війна – день 9: Росія обстрілює мирні міста, але втрачає техніку пачками".
Також ви можете ознайомитися з інформацією за 5 березня у матеріалі: "Війна — день 10: над росією опускається завіса, ЗСУ збивають літаки, а пілотів беруть у полон".
З даними за 6 березня можна ознайомитися у трансляції: "Війна — день 11: росія втрачає літаки і в помсту бомбить українські міста".
Події 7 березня можна переглянути у матеріалі: "Війна — день 12: нові переговори, жорстокі бої та поява міст-героїв".
Інформація за 8 березня доступна за посиланням: "Війна — день 13: росіяни "вітають" українок із 8 березня бомбардуваннями міст та вбивствами".
Про події 9 березня читайте у матеріалі: "Війна – день 14: Росія йде у дефолт, але продовжує вбивати мирних українців".
Тестова трансляція бойових дій в Україні за 10 березня доступна у матеріалі "Телеграфа": "Війна — день 15: бомбардування України продовжується, а українцям дозволили вбивати окупантів".
Події російсько-української війни 11 березня відбито у матеріалі: "Війна — день 16: окупанти вдарили по Заходу України і тероризують мирних жителів".
Про те, що відбувалося в суботу, 12 березня, можете ознайомитись у статті за посиланням: "Війна – день 17: перші офіційні дані про втрати України та продовження боїв".
Інформація за 13 березня доступна у матеріалі: Війна – день 18: росіяни втрачають війська та вдарили крилатими ракетами по Яворівському полігону.
Події 14 березня можна переглянути у матеріалі: "Війна — день 19: росіяни продовжують бомбардувати міста України, а путін уже побіг на уклін до Китаю".
Про те, що відбувалося 15 березня, можна дізнатися у нашій статті: "Війна – день 20: до росіян повільно приходить прозріння, а окупанти продовжують обстріл мирних міст України".
Інформацію за 16 березня читайте у матеріалі: "Війна – день 21: обстріл театру у Маріуполі, виступ Зеленського у Сенаті та перші деталі мирного договору".
Події 17 березня доступні у матеріалі: "Війна — день 22: світ вимагає від росії припинити війну, але міста України продовжують зазнавати обстрілів".
Події російсько-української війни за 18 березня "Телеграф" розписав у матеріалі: "Війна — день 23: росія майже повністю відрізана від світу, але кривавий терор в Україні не закінчує".
Про те, що відбувалося 19 березня, можна дізнатися у статті: "Війна — день 24: країни формують "антипутінський щит", але окупанти продовжують знущатися з України".
Також ви можете ознайомитися з інформацією за 20 березня у матеріалі: "Війна — день 25: росіяни втрачають перевагу в небі України, але продовжують обстрілювати мирне населення".
Події російсько-української війни за 21 березня доступні у матеріалі: "Війна — день 26: путін готові кинути російських дітей на війну, а росія влаштовує нові провокації та обстріли".
Інформацію за 22 березня читайте у матеріалі: "Війна — день 27: Захід заговорив про системи ППО для України, доки окупанти кидають бомби на українські міста".
Про те, як розвивалася ситуація 23 березня можна дізнатися у трансляції: "Війна — день 28: росія вже втратила в Україні більше, ніж за всі роки в Афгані, але продовжує агресію".
З подіями 24 березня можна ознайомитись у матеріалі:"Війна — день 29: уже минув місяць від початку провального нападу росії на Україну".
Інформацію за 25 березня можна дізнатися за посиланням: "Війна — день 30: Чорнобаївка-10, обстріл українських міст, російські кораблі йдуть на дно".
Дані за 26 березня доступні у матеріалі: "Війна — день 31: штурм Славутича, визволення Тростянця та важлива промова Байдена".
Про те, що відбувалося 27 березня, можна дізнатися у нашій статті: "Війна — день 32: Україна повертає свої території, а росія перекинула до Мелітополя свої війська з Грузії".
Події російсько-української війни за 28 березня "Телеграф" розписав у матеріалі: "Війна — день 33: Україна перейшла у контрнаступ, але росіяни і далі стріляють по містах ракетами".