Росіяни скидали касетні бомби на Харків та Вугледар, підтвердили в ООН: подробиці

Читать на русском
Автор
6127
Касетна бомба при скиданні ділиться на сотні невеликих вибухових елементів Новина оновлена 30 березня 2022, 18:45
Касетна бомба при скиданні ділиться на сотні невеликих вибухових елементів. Фото focus.ua

ООН поінформована, що окупанти кидали цей вид бомб по українських містах.

Організація Об'єднаних націй отримала доказ того, що росія у війні проти України застосували касетні боєприпаси. Їх було скинути на місто Вугледар Донецької області та Харків.

Про це йдеться у повідомленні Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

"Ми отримали правдиві повідомлення про декілька випадків застосування російськими військами касетних боєприпасів, у тому числі в населених пунктах. 24 лютого касетний боєприпас вибухнув у Центральній міській лікарні в Вугледарі, внаслідок чого 4 мирні жителі загинули, 10 людей отримали поранення. А також були пошкоджені. машини швидкої допомоги, цивільні автомобілі та сама лікарня. Були й інші обстріли касетними боєприпасами у кількох районах Харкова, внаслідок яких 9 мирних мешканців загинули та 37 отримали поранення", — йдеться у повідомленні.

Варто зазначити, що застосування касетних ракет у населених пунктах заборонено нормами міжнародного гуманітарного права, які регулюють ведення бойових дій.

Нагадаємо, що касетні бомби в Україні окупанти також використали 4 березня — на 9-й день війни проти України.

Касетна бомба та наслідки її вибуху
Касетна бомба та наслідки її вибуху
  • Касетні бомби — авіабомби й артилерійські снаряди, які складаються з виштовхуваного заряду і сотень вибухонебезпечних малих бойових елементів, які розкидаються на велику територію. Далеко не всі з них вибухають при ударі. Нерідко вони залишаються в бойовому стані багато років, представляючи загрозу для мирного населення.

Раніше "Телеграф" повідомляв, що британська розвідка зафіксувала факт скидання окупантами "вакуумних бомб" на мирні міста. За їх даними, рашисти використали ТОС-1А більш відомі під назвою "Сонцепек" у Донецькій області, під час обстрілу Тростянця, що на Сумщині, а також у Запорізькій області.