Як Китай допомагає наводити ракети та "шахеди" на Україну

Читать на русском
Автор
4115
Як Китай допомагає наводити ракети та "шахеди" на Україну

Відомий блогер, військовий журналіст та письменник Серж Марко (Олександр Карпюк) розповів, як Китай допомагає росії

Навігаційна система Бейдоу та "мирний план" Китаю, який допомагає Росії у навігації їх техніки.

У світі зараз існує декілька супутникових навігаційних систем. Це GPS (Американська), Glonass (Росія), Běidǒu (Китай) та Galileo (спільний проєкт, без військового компоненту).

І поговоримо ми сьогодні про Бейдоу.

Річ утому, що Росія дуже старалась відійти від GPS. Бо висіти на навігаційній системі свого потенційного ворога — це множить ризики. Ти можеш позиціонувати якийсь об'єкт в якомусь квадраті, але немає ніякої гарантії що тобі не підсунуть хибні дані зі супутників, з урахуванням того, що супутникова розвідка у НАТО працює непогано. Але Glonass потроху йде вслід за рускім ваєнним корабльом, старі супутники потроху виходять з ладу, нові запускати Росія не може (Юра, ми всьо про**алі!), а позиціонуватись треба, тому в основному військові системи Росії, і навіть ракети літають спираючись на дані GPS. Які вони змішували з даними супутників Glonass, ну і так якось і позиціонувались.

Běidǒu в Україні не особливо завжди працювало, ці супутники завжди висіли на тих орбітах, щоб давати позиціонування в Китаї, та тих територіях до яких Китай мав інтерес. Україна не була в колі інтересів Китая, тому в Україні ще в тому році можна було спіймати 1-3 (частіше 0) супутників, і окремо спозиціонуватись по ній було неможливо.

Але ситуація змінилась з початку цього року.

Зараз БПЛА ловлять плюс-мінус стабільно 6-8 супутників Běidǒu. Та десь 5-7 Glonass.

Китай якщо вірити офіційним джерелам, не виводив на орбіту нові супутники Běidǒu.

Але з 30 супутників (офіційно) чомусь 8 дає позиціонування над Україною. І це я кажу про стабільну роботу. Якої раніше чомусь не було. Тобто той факт що ця система почала працювати в Україні може означати тільки одне — або Китай змінив орбіти групі супутників, щоб вони могли працювати над Україною(малоймовірно, а точніше — не могли вони це зробити), або включив свої резервні супутники щоб вони теж працювали в системі позиціонування. А ще це раптом збігається з запуском китайських супутників з початку цього року. І (знов збіг) з домовленостями Китаю та Росії про організацію єдиної системи Běidǒu/Glonass.

У цього може бути тільки одне пояснення — Китай своїми супутниками допомагає Росії закрити дірку в позиціонуванні, доповнюючи Glonass, щоб ті були незалежними від GPS.

І це допомога саме Росії, бо робить їх ракети незалежними від GPS, а також робить неможливим спуфінг їх ракет та баражуючих боєприпасів. Бо CRPА захищає від подавлення GNSS приймачів, а не спуфінгу. А спуфінг Běidǒu зараз не розроблений, поки що, хоча я можу і помилятись, китайці думаю знають як це можна робити. Коли ти відключився від GPS, та висиш на Glonass/Běidǒu — спуфінг GPS тобі не загрожує.

Так що коли Китай там щось вякає про "мирний план" та інше — не вірте жодному слову. Китай одночасно розповідає про "мирний план", та допомагає наводити ракети та "шахіди" на мирні міста. І дуже хотілось би щоб один з супутників Běidǒu колись засунули товаріщу Сі у дупу. Разом з його мирним планом..

Джерело: пост Карпюка у Facebook