Пентагон оцінив дії ЗСУ на 12 за 10-бальною шкалою. Дивно, що всіх це здивувало

Читать на русском
Автор
1134
ЗСУ
ЗСУ. Фото Генштаб ЗСУ

Військовий оглядач та блогер Олександр Коваленко (відомий також як "Злий одесит") про оцінку Пентагоном дій ЗСУ:

Сьогодні за день дав поспіль кілька інтерв’ю, присвячених тому, що Пентагон оцінив дії ЗСУ на 12 за 10-бальною шкалою.

Дивно, що це здивувало всіх.

На сьогоднішній день Україна це єдина країна у світі, яка взяла участь у повномасштабній війні з ворогом, що багаторазово перевершує її потенціал. Економічно, технічно, технологічно, фінансово, інформаційно та мілітарно.

Жодна країна у світі, в сучасній історії, не відчувала на собі саме такої масштабної агресії і не тільки вистояла під цим непомірним пресингом, але ще й дала здачі і почала тиснути у відповідь так, що цей агресор, колосальна брила, що займає 1-9-ю суші і перше місце у світі з природних багатств, зламався. Зламався, забившись у куток, нікчемно скулячи від нерозуміння того, як йому діяти далі, адже кожен наступний крок – патовий.

Але дивно навіть не це, а то чому це так усіх здивувало, особливо Пентагон.

Я чудово пам’ятаю, як у 2014 році ЗСУ розпочали АТО. Як після низки пропозицій України окупантам піти геть з нашої території почався наступ. Почався з масованого артилерійського удару по позиціях ворога, який одразу їх відкинув на кілометри.

Тоді я в 2014 писав про те, що в Пентагоні були вражені злагодженості дій та майстерності українських артилеристів, які за лічені дні вирішили цілу низку завдань щодо придушення та відтіснення супротивника.

І тоді мені було дивним це чути від США, адже дивно, що в Пентагоні не знали, що саме в Україні ще з часів СРСР була найкраща артилерійська школа.

У Пентагоні забули про богів війни в Україні, забули про старт АТО 2014-го, дивувалися тому, як ЗСУ вистояли проти росії 2022 року 3 дні, 7 днів, 2 тижні.

Може настав час не дивуватися, а набрати вже розумних аналітиків? А то Facepalm з безглуздою допомогою афганській армії, яка ніколи, історично, не була армією, а лише зборищем вівцепасів, все ще свіжа в пам’яті. Адже якби були тямущі аналітики в Пентагоні, пріоритети ще 2014 року були б розставлені зовсім інші.

А так – да. 12 із 10. І, я так думаю, навіть більше.

Джерело: сторінка Олександра Коваленка у соцмережі Фейсбук