Україна може отримати південнокорейський ПЗРК Chiron? Що відомо про цю зброю

Читать на русском
Автор

Подібним озброєнням вже роками користуються армії Південної Кореї та Індонезії.

Сполучені Штати продовжують шукати для України нове озброєння у всіх можливих союзників, готуючи чергові пакети військової допомоги. Днями з’явилася інформація, що ЗСУ можуть поставити новітні переносні зенітно-ракетні комплекси KP-SAM (Shingung), найбільш відомі у світі під назвою Chiron. Вони працюють за принципом "земля-повітря" та розраховані на ближню боротьбу з противником.

Більше деталей про озброєння, розроблене представниками Південної Кореї, розповідає "Укрінформ". Відразу ж зазначимо, що ця зброя досить зручна, адже може розташовуватися на автомобілях або кораблях, так і працювати без підставки, "з руки".

Загалом із ПЗРК Chiron зазвичай справляється розрахунок із однієї чи двох осіб. Ціль вдається зловити за допомогою тепловізора, який є на установці. Остання, до речі, важить лише 24,3 кг, що дуже важливо за умов швидкого переміщення бійців.

Так виглядає ПЗРК Chiron

Також незаперечним плюсом такого комплексу є система розпізнавання "свій-чужий", завдяки якій жодна українська бойова "пташка" не постраждає. Натомість російським літакам та гелікоптерам явно не поздоровиться.

Ракета, яка використовується в ПЗРК Chiron, сягає в довжину 1,68 м. Її вага — 19,5 кг, діаметр — 80 мм. Вона ефективна у ближчому бою, адже здатна вражати ціль від 500 метрів до 5 км. Максимальна дальність пострілу цього комплексу – 7 км. Цілі можуть збиватися на висоті до 3,5 км.

Варто зазначити, що такою зброєю користуються роками військовослужбовці Південної Кореї та Індонезії. Якщо всі дані з медіа правдиві, то незабаром за допомогою США Chiron може виявитися і на озброєнні в України.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" розповідав про характеристики вітчизняних мінометів "Камертон", які дуже ефективні і практично не поступаються західним аналогам.

Також ми писали про отримання ЗСУ кількох сотень дронів-бомбардувальників, які презентував Тайвань.