Краще за радянські БМП: як гусеничні броньовики від союзників показали себе під Бахмутом (відео)

Читать на русском
Автор
Машина ефективно доставляє десант та допомагає у знищенні окупантів

Україна отримала щонайменше дві сотні бронетранспортерів М113 від різних країн

Західні союзники України передають нам сучасні бронетранспортери, які успішно проявляють себе на найбільш гарячих ділянках фронту. Серед них – гусеничні БТР М113, які ЗСУ використовують під Бахмутом. На фронті є різні варіанти модифікацій техніки, в тому числі і YPR-765 виробництва Нідерландів.

Спираючись на враження від використання, захисники зазначають, що бронетранспортер за високої прохідності дуже маневрений. Порівнюючи з БМП радянського зразка, він має ряд переваг, наприклад, при крутих поворотах не злітає гусениця. Механік-водій "Лотос" розповів АрміяInform, що в БТР встановлено коробку-автомат:

"У порівнянні з бойовими машинами піхоти зразка радянського союзу, ці бронетранспортери значно маневреніші, простіші в управлінні, оснащені автоматичною коробкою передач, легкі в обслуговуванні. Броня запросто витримує попадання великокаліберного кулемета та навіть гранатомета", — цитує видання слова військового.

Технічні характеристики М113:

  • існує чотири основні модифікації (далі в основному вказані базові дані),
  • Максимальна швидкість по шосе — 64 км/год,
  • Максимальна швидкість на плаву — 5,6 км/год,
  • Запас ходу на шосе — 320 км (у пізніших модифікаціях — 480 км),
  • Екіпаж (дані АрміяInform) — три людини,
  • Десант — до 12 осіб,
  • Зброя — кулемет 12,7-мм "Браунінг", при потребі — гранатомет МК19.

В Україні також використовуються БМП YPR-765 – варіант М113 з Нідерландів. Він трохи різниться від попередника, але, як і інші БМП, вважається більш озброєним, аніж БТР.

Характеристики YPR-765/Інфографіка АрміяInform

Раніше "Телеграф" розповідав, що Швеція допомогла Україні із зимовим спорядженням, системами ППО та технікою для фронту на рекордну для країни суму. Військова допомога дуже доречна, адже з настанням морозів воєнні дії можуть значно активізуватися.