Ердоган здивував заявою щодо зв'язків з путіним та росією - в планах запускати АЕС
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Туреччина хоче продовжувати співпрацю як з Україною, так і з росією
Президент Туреччини Реджеп Ердоган, якому російський президент відмовив в евакуації бійців з "Азовсталі", не планує відмовлятися від подальшої співпраці з ним. Ба більше, Анкара не готова відмовлятися від постачання російського газу.
Слова турецького лідера цитує видання Hurriyet.
Перевірені новини про війну і не тільки — шукайте в нашому Telegram
Ердоган зазначив, що через війну Туреччина проводить збалансовану політику.
"Щодо війни з росією та Україною, то, звісно, ми зараз проводимо збалансовану політику і щодо росії, і щодо України. І в цій політиці балансу, звичайно, я не маю наміру розривати зв’язки з паном путіним, чи паном Зеленським", — заявив президент Туреччини.
Він додав, що продовжує телефонні переговори як з президентом України Володимиром Зеленським, так і з кривавим диктатором володимиром путіним. Ердоган наголосив, що Туреччина буде робити це і надалі, адже не хоче нової світової війни.
Щодо співпраці з російським президентом — Ердоган зазначив, що Анкара та Москва мають спільний проєкт в атомній енергетиці (АЕС "Аккую") і він сподівається, що наступного року АЕС запрацює.
"Знову ж таки, звідки ми беремо 50% природного газу, який зараз використовуємо? Поставляємо з росії. Для нас це стратегічно важливі відносини. І ми не можемо розірвати ці стосунки", — підкреслив Ердоган.
А з Україною, за словами Ердогана, Туреччина має партнерські відносини у продуктовій галузі і їх припиняти також не планує.
Варто зазначити, що на міжнародній арені назріває напружена ситуація, адже Туреччина виступила проти вступу Швеції та Фінляндії до НАТО. Скандинавські країни заявили, що вони мають намір переконати Анкару у необхідності їх членства в Альянсі, після чого турецька влада висунула 5 умов.
Список з 5 пунктів Анкари для шведів та фінів отримав назву "скандинавське досьє". Ось, що просить у них Туреччина:
- екстрадиція членів "терористичної Робочої партії Курдистану (РПК) та організації ФЕТО";
- визнання "Сирійських сил національної самооборони (СНР) терористичною організацією";
- припинення підтримки представників організації ФЕТО;
- закриття структур, "пов'язаних з організаціями, які в Туреччині асоціюють із терористами";
- надання "не обіцянок", а "відповідних гарантій".
Раніше "Телеграф" повідомляв, що Туреччина заблокувала переговори НАТО з Фінляндією та Швецією.