Воєнна осінь-2022 – чого очікувати на фронті та чи можливі переговори

Читать на русском
Автор

Політолог, доброволець ЗСУ Кирило Сазонов спеціально для "Телеграфу" розповів, чого чекати на українському фронті восени

Вже завтра, на 190-й день з початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну, ми вступимо у воєнну осінь-2022. Чого чекати на полях битв і не лише?

Ключові бойові дії пов’язані зараз із двома факторами. Перший – це наявність артилерії та авіації, їхнє ефективне застосування. Другий – наступальні дії, які робляться силами просто піхоти, а виключно разом із певною кількістю військової техніки. З чим зіткнулися орки на початку кампанії (лютий, березень, квітень), з тим зіткнемося і ми у контрнаступних діях. Ідеться про необхідність переміщення великої кількості техніки. Це бронетехніка, автомобілі з особовим складом, паливо, підвіз боєкомплекту. Логістика залишається ключовим питанням під час війни. При зміні позицій (коли хтось наступає, хтось відступає) це особливо важливо, тому що витрата боєприпасів, палива, втрати в особовому складі різко зростають.

Ми не знаємо, яка буде погода, але, як правило, друга половина осені – це дощі, бездоріжжя. І рух польовими дорогами, пересіченою місцевістю стає для техніки не просто складним, а й неможливим. Він прив’язується до транспортних артерій, до реальних доріг, де стає мішенню для авіації, артилерії, ракетників. Причому з великих відстаней. У такий період наступальні дії утруднені всім. Тому основне, що ми зможемо зробити, буде зроблено першої половини осені. Коли ще сухо.

Наше глобальне завдання – дійти до Москви та поставити над Кремлем український прапор чи тризуб. А поточне – бачимо, що тривають процеси на півдні. Досить динамічно, підготовлено та активно. Ми розуміємо, що дуже важливо звільнити не лише Херсон, а й попрацювати у Донецькій та Луганській областях. Вийти на позиції до 23 лютого 2022 року – це, звісно, чудово. Але українські політики, військові та й усе суспільство сходиться, схоже, у думці про необхідність звільнити всю територію України. Ліквідувати ОРДЛО як безглуздість та бажано звільнити Крим.

Якщо переговори між Києвом та Москвою і будуть, то, швидше за все, у листопаді. Окрім України та росії у цьому конфлікті – так чи інакше – задіяні інші великі гравці. Листопад – знаковий місяць. Це проміжні вибори в США, саміт "Великої двадцятки" в Індонезії, зустріч найбільших гравців на світовій арені — лідерів Китаю та США. Це важливо і для Байдена, і для Сі Цзіньпіна. Всі ці топові події листопаду визначать структуру геополітики, економіки у світі на найближчу перспективу. І це торкнеться всіх. У тому числі російсько-український конфлікт. Саме такі впливові гравці як США та КНР, подобається це нам чи ні, прийматимуть рішення і щодо нас. З їхньою позицією доведеться рахуватися і Києву, і Москві.